ساخت مستند سریالی درباره «گورباچف»

هنردستان :«میخائیل گورباچف» آخرین رهبر اتحاد شوری سوژه ساخت سریالی مستند به کارگردانی «آندره سینگر» شده است.

«آندره سینگر» کارگردان مستندهای مشهور «اقدام به قتل» و «جایی که باد می‌وزد» است که در این پروژه روی شش سال فعالیت «گورباچف» به عنوان دبیر کل حزب کمونیست (۱۹۸۵ تا ۱۹۹۱) و نقش او در فروپاشی شوروی، تمرکز خواهد داشت.

 «اسکرین دیلی» نوشت: «میخائیل گورباچف» ـ آخرین رهبر اتحاد شوروی ـ سوژه ساخت سریالی مستند به کارگردانی «آندره سینگر» و با همکاری تهیه‌کننده‌های انگلیسی و آلمانی، شده است.

«آندره سینگر» کارگردان مستندهای مشهور «اقدام به قتل» و «جایی که باد می‌وزد» است که در این پروژه روی شش سال فعالیت «گورباچف» به عنوان دبیر کل حزب کمونیست (۱۹۸۵ تا ۱۹۹۱) و نقش او در فروپاشی شوروی، تمرکز خواهد داشت.

کمپانی‌های فیلمسازی «ورنز هرزوگ» و «اسپرینگ فیلمز» با همکاری هم این مستند را که «معمای میخائیل گورباچف» نام گرفته، می‌سازند. تلویزیون آلمان روی این پروژه چهار میلیون یوروی سرمایه‌گذاری کرده است. این مستند به فعالیت‌های سیاسی «گورباچف» در سمت دبیر کل حزب کمونیست، نقش او در فروپاشی اتحادیه شوروی، از بین رفتن نظام کمونیستی و پایان گرفتن جنگ سرد خواهد پرداخت.

«سینگر» مدعی است در این مستند سریالی اطلاعات غافلگیرکننده‌ای درباره این سیاستمدار ارائه می‌کند و روی سال‌هایی تمرکز دارد که روند سیاست جهانی به کل تغییر کرد. او در خلال سخنانش اشاره کرد که «گورباچف» که سال‌ها در آلمان زندگی می‌کرده، اخیرا به روسیه برگشته است.

«اسپرینگ فیلمز» در حال انجام مذاکرات با بنیاد «گورباچف» است تا بتواند مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها را با این شخصیت سرشناس انجام دهد. کارگردان این مستند دراین‌باره گفت: «گورباچف» ۸۶ ساله و ضعیف است، و دیگر زیاد سفر نمی‌کند. شاید این آخرین فرصت برای او باشد که درباره آن رویدادها حرف بزند و برای ما که بتوانیم «جان میجر» و «جیمز بلک» را درگیر مباحث مربوط به او کنیم. این یک مساله فوری و ضروری است.

در ساخت این مستند، علاوه بر این مصاحبه‌ها، از متن گفت‌وگوهای «گورباچف» با دیگر رهبران جهانی هم کمک گرفته می‌شود. شبکه ملی آلمان «ARD» روی این پروژه چهار میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است.

«سینگر» پایان سال ۲۰۱۸ را به عنوان تاریخ اتمام این پروژه اعلام کرده است. این مستند پس از آن، در جشنواره‌ها و رویدادهای سینماهایی که به مناسبت سی‌امین سالگرد فروپاشی دیورا برلین در نوامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شوند، به نمایش درمی‌آید.

منبع :ایسنا

امتیاز دهید