برج آزادی آماده برای جشن انقلاب/ اختصاص ردیف بودجه به برج آزادی در شورای شهر

هنردستان: رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از اختصاص ردیف بودجه به مجموعه فرهنگی برج آزادی در سال 96 خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، احمد حکیمی‌پور شب گذشته در بازدید از نحوه مرمت و بهسازی برج آزادی با بیان اینکه فاز اول مرمت برج به اتمام رسیده است، گفت: با اینکه شاهد تاخیر در مرمت برج بوده‌ایم اما از آنجایی که کیفیت مدنظر ما بود، این مساله بلامانع است.

 

وی با بیان اینکه به عنوان رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران خوشحال هستم که امروز به آرزویم که همان مرمت برج آزادی بود، رسیدم، گفت: برای سومین بار است که مرمت برج آزادی انجام می‌گیرد و با وجود تمامی تنگناها این مهم محقق شد.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از اختصاص ردیف بودجه در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر برای کمک به توسعه فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری برج آزادی خبر داد و گفت: چندی پیش طی نامه‌ای از مهدی چمران رییس شورای شهر تهران خواستیم که به رییس جمهور درخصوص مدیریت برج توسط شهرداری تهران رایزنی کند و باید پیگیری‌هایمان را برای اخذ تفاهم‌نامه مدیریت یکپارچه بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی آزادی انجام دهیم.

حکیمی‌پور گفت: قرار بود شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، موضوع مطالعات فرهنگی میدان آزادی را ارائه کند که پیگیری لازم برای تحقق آن صورت می‌گیرد و از آنجایی که در فصل بودجه‌ریزی قرار داریم، رایزنی برای اختصاص ردیف بودجه به برج آزادی انجام خواهد گرفت.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در سال 86 و در حین اولین مرمت برج، درختچه‌هایی از محوطه برج آزادی که الهام گرفته از باغ ماهان کرمان بود، برداشته شد، گفت: متاسفانه با برداشته شدن درختچه‌ها معماری برج ماهیت اصلی خود را از دست داد که امیدواریم با پایان مرمت و بهسازی مجددا درختچه‌ها به محوطه میدان آزادی برگردد.

محسنی شهردار منطقه 9 با بیان اینکه متاسفانه همگان تنها میدان و برج آزادی را می‌بینند، گفت: این در حالی است که 13 هکتار محیط پیرامونی برج نیز به عنوان رینگ برج آزادی شناخته می‌شود و حفظ فضای سبز آن برعهده شهرداری است.

شهردار منطقه 9 با بیان اینکه برج آزادی برای جشن انقلاب در 22 بهمن آماده می‌شود، گفت: حذف زوائد بصری، نورپردازی و آذین‌بندی برای جشن پیروزی در حال انجام است.

همچنین شاه‌علی مدیر برج آزادی نیز با بیان اینکه شهرداری تهران برای مرمت آب‌ریزش برج به داد ما رسید، گفت: قبلا در یکی از اتاق‌ها که حجم آب‌ریزش زیاد بود بشکه و پمپ گذاشته بودیم که آب‌ها را جمع کنیم! و انصافا شهرداری به دور از نگاه سیاسی‌کاری مرمت برج را انجام داد.

مدیر برج آزادی با بیان اینکه مهم‌ترین نگرانی ما آب‌ریزش برج بود، گفت: خوشبختانه در پی بارندگی‌های اخیر شاهد بودیم که هیچ‌گونه نم و آبی به درون ساختمان وارد نشد که این نشان‌دهنده مثبت بودن اقدامات است.

شاه‌علی با بیان اینکه شهرداری تهران برای هیئت‌های مذهبی و… ردیف بودجه در نظر می‌گیرد اما برج آزادی که نماد استکبارستیزی ایرانیان است، از بودجه شهرداری بی‌بهره است، گفت: امیدواریم در بودجه 96 شهرداری ردیفی برای برج آزادی در نظر گرفته شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »