کوروش اسدی درگذشت

هنردستان: کوروش اسدی از نویسندگان و منتقدان ادبی  شب گذشته و در سن ۵۳ سالگی در گذشت.

به گزارش هنردستان، کورش اسدی متولد سال ۱۳۴۳  نویسنده داستان کوتاه معاصر ایرانی است. او نگاهی جدی به داستان کوتاه دارد و در اغلب داستان‌هایش فضاهای بکری را تجربه می‌کند.

به گزارش هنردستان، کورش اسدی متولد سال ۱۳۴۳  نویسنده داستان کوتاه معاصر ایرانی است. او نگاهی جدی به داستان کوتاه دارد و در اغلب داستان‌هایش فضاهای بکری را تجربه می‌کند.

مجموعه داستان “باغ ملی” این داستان‌نویس در روز جمعه ۶ آذر ۱۳۸۳ به عنوان برنده چهارمین دوره برگزاری جایزه گلشیری در بخش بهترین مجموعه داستان سال ۱۳۸۲ از دید داوران معرفی شد.

 شروع داستان‌نویسی اسدی از دوران نوجوانی‌اش بود. اسدی از اواخر دوره دبیرستان احساس کرد می‌تواند داستان بنویسد و به همین دلیل از همین دوران شروع کرد به نوشتن اما چون کسی را نمی‌شناخت این نوشتن به شکلی شخصی باقی ماند تا آن‌که در سال ۱۳۵۹ به همراه خانواده به تهران مهاجرت کردند. در دوره دبیرستان علاوه‌بر نوشتن، به طور جدی شروع به خواندن ادبیات کرد و در دوره سربازی بنا به گفته خودش، آثار تمام داستان‌نویسان مطرح ایران و داستان‌های جدی خارجی را خواند. پس از سربازی با هوشنگ گلشیری آشنا شد و با او تماس گرفت و اولین نوشته‌هایش را به او داد و دوستی‌اش با او شکل گرفت و نگاه وی نسبت به داستان آرام‌آرام شکل گرفت.

در آن مقطع چیزی که بر او تأثیر گذاشت دیگر اعضای جلسات پنجشنبه‌ها در تهران بودند که اکثرشان اهالی خوزستان بودند؛ قاضی ربیهاوی و یارعلی پورمقدم از مسجدسلیمان، همین‌طور کامران بزرگ‌نیا و دیگران. وی از خلال این جلسات با آن‌ها دوست شد و آن‌ها روی وی تأثیر زیادی گذاشتند و بعدها با هم جلسات جداگانه داستان‌خوانی گذاشتند. سال ۱۳۶۶ یا ۱۳۶۷ بود که اسدی اولین داستان‌های جدی‌اش را نوشت که بعدها مجموعه داستان شد.

آخرین اثر داستانی اسدی را سال گذشته نشر نیماژ با عنوان”کوچه ابرهای گمشده” منتشر کرده بود.

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید