ساخت برنامه مستند “برندسازی” منتفی شد

هنردستان : مجری طرح برنامه مستند “برندسازی” که قرار بود با هدف تبلیغ برندهای فعال صنعت مد و پوشاک ساخته و از رسانه ملی پخش شود از منتفی شدن این پروژه خبر داد.

مریم ابراهیم‌زاده، طراح لباس و مجری طرح برنامه مستند “برندسازی” با اعلام این مطلب به خبرنگار هنرآنلاین گفت: پس از رایزنی های بسیار با سازمان صداوسیما مقرر شد مستندی درباره روند تولیدات برندهای ایرانی در حوزه مد و لباس ساخته شده 

مریم ابراهیم‌زاده، طراح لباس و مجری طرح برنامه مستند “برندسازی” با اعلام این مطلب به خبرنگار هنرآنلاین گفت: پس از رایزنی های بسیار با سازمان صداوسیما مقرر شد مستندی درباره روند تولیدات برندهای ایرانی در حوزه مد و لباس ساخته شده و از یکی از شبکه‌ها پخش شود که البته قرار شد صاحبان برند هزینه ساخت و تهیه این مستندها را متقبل شده و صداوسیما تنها مجوز پخش آن روی آنتن را صادر کرد.

او ادامه داد: یک تیم منسجم از مستندساز گرفته تا فعال عرصه مد و لباس، جامعه‌شناس، روانشناس و اقتصاددان ساخت این مستندها را بر عهده گرفته‌اند و قرار شد در هر برنامه یک برند به مردم معرفی می‌شود، اما علی رغم تصور گروه سازنده، هیچ یک از برندها تمایلی به همکاری نشان ندادند.

ابراهیم‌زاده، رکود بازار داخلی را از عوامل اصلی ساخت این مستند برشمرد و گفت: با اینکه بسیاری از تولیدکنندگان داخلی مجبورند برای فروش کالای خود از مارک‌های خارجی استفاده کنند و ورود پوشاک قاچاق به کشور همچنان ادامه دارد، جای بسیار تعجب است که مدیران برندها از این طرح استقبال نکردند و دلیل امر را هم پرداخت مبلغ برای ساخت مستند عنوان کردند که به عقیده من در برابر سایر هزینه های تبلیغاتی برندها بسیار ناچیز بود.

او ادامه داد: متأسفانه و به دلیل نبود تبلیغات مناسب از برندهای مد و لباس داخلی، بسیاری از مردم کشورمان از پتانسیل موجود در عرصه پوشاک کشور باخبر نیستند و ساخت چنین مستنداتی با هدف معرفی و اطلاع‌رسانی لازم و کافی دراین‌باره به مردم انجام می‌شود.

این طراح لباس با اشاره به اینکه معرفی برندهای ایرانی از رسانه ملی تأثیر بسزایی بر جلب نظر مخاطبان دارد اظهار داشت:  محصولات ایرانی به استانداردهای جهانی نزدیک شده اند اما همچنان آنگونه که باید شناخته شده نیستند و به عقیده من نباید به راحتی از کنار چنین فرصت هایی عبور کرد.

منبع :هنرانلاین 

امتیاز دهید