حراج کریستی لندن و رکورد 150 میلیون پوندی / “پرندگان دوزخی” ماکس بکمان رکورد زد

 

در حراج کریستی لندن آثاری با قیمت 149 و نیم میلیون پوند به فروش رسید.

 

به گزارش هنردستان: در حراج کریستی لندن آثاری با  قیمت 149 و نیم میلیون پوند به فروش رسید. به گزارش ایران آرت به نقل از آرت دیلی؛ تابلو “پرندگان دوزخی” ماکس بکمان که اثری است متعلق‌ به سال‌های 1937 و 1938 در این حراج با قیمت تقریبی 36 میلیون پوند (36005000) به فروش رسید.

در شبی که آثار مهمی از نقاشان قرن بیستم در حراج کریستی لندن عرضه شد و آثاری اکسپرسیونیستی چکش حراج خورد، حراج کریستی به رقمی قریب به 150 میلیون پوند دست یافت.

گران‌ترین قیمت به تابلو “پرندگان دوزخی” ماکس بکمان اختصاص داشت. بکمان پیش از این بیشترین رکورد را در سال 2001 با عدد تقریبی 23 میلیون پوند در دست داشت و اکنون این اثر او به قیمت سی و شش میلیون پوند به فروش رسید. ماکس بکمان ( Max Beckmann) نقاش بزرگ آلمانی، متولد سال 1884 و متوفی به سال 1950 هنرمندی است که بیش از همه به خاطر آثار اکسپرسیونیستی‌اش شهرت دارد. در دهه ۱۹۲۰ نام بکمان با عینیت نو (Neue Sachlichkeit) پیوند خورده بود؛ مکتبی که در واکنش به اکسپرسیونیسم، از احساسات‌گرایی درونی به‌نفع واقعیت بیرونی فاصله گرفت.

اثری از پابلو پیکاسو نیز با قیمت 34 میلیون و 885 هزار پوند، و نقاشی از وان گوک با قیمت 24 میلیون و 245 هزار پوند از دیگر آثار به فروش رفته در کریستی لندن بوده است.

در این حراجی همچنین آثاری نیز از جورج وانتنگرلو، باربارا هِپوُرت، ادی مک نِیل و نیک فیدیان گرین به فروش رسید.

امتیاز دهید