نامزدی «پایان رویاها» در آسیا پاسیفیک

هنردستان : «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی نامزد جایزه بهترین فیلم بلند کودک جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک شد.

 به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم «پایان رویاها» اثر جدید محمدعلی طالبی آذر امسال در استرالیا با چهار فیلم دیگر در بخش بهترین فیلم بلند سینمایی آسیا پاسیفیک سال ۲۰۱۷ به رقابت می‌پردازد.

 به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم «پایان رویاها» اثر جدید محمدعلی طالبی آذر امسال در استرالیا با چهار فیلم دیگر در بخش بهترین فیلم بلند سینمایی آسیا پاسیفیک سال ۲۰۱۷ به رقابت می‌پردازد.

جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک که از سال ۲۰۰۷ همه ساله با هدف ارتقای آثار سینمایی هنرمندان منطقه اهدا می‌شود امسال فیلمی از ایران را در فهرست پایانی بخش بهترین فیلم بلند معرفی کرده است.

«پایان رویاها» به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در یازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک روز ۲ آذر ۱۳۹۶ در شهر بریزبن کشور استرالیا به نمایش در خواهد آمد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: آرش پسر هشت ساله‌ای است که با خانواده خود در روستایی در حوالی جنگلی سر سبز زندگی می‌کند. علاقه فراوان او به سوارکاری باعث می‌شود یک شب برای گشت و گذار در جنگل و بدون آگاهی والدینش مادیانی که به امانت نزد آن‌ها گذاشته شده است را به جنگل ببرد. اما هر دو به زمین می‌خورند. صبح روز بعد مادیان پس از به‌ دنیا آوردن کره خود می‌میرد و آرش نیز در اثر سقوط از مادیان بینایی خود را از دست می‌دهد…

این فیلم همچون دیگر آثار طالبی نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش‌های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می‌پردازد.

جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک Asia Pacific Screen Awards (APSA) در چند بخش از جمله بهترین فیلم بلند کودک، بهترین فیلم بلند انیمیشن، بهترین فیلم بلند مستند، بهترین فیلمنامه، جایزه بزرگ داوران، بهترین فیلم بلند، جایزه فیاپف، جایزه یونسکو، جایزه سینمای جوان و… انتخاب و معرفی می‌شود.

از زمان آغاز فعالیت آسیا پاسیفیک هزاران فیلم بلند با داستان‌های برگرفته از ملیت هر کشور با تنوع فرهنگی خاص همان منطقه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

«پایان رویاها» در حالی به دور پایانی این جشنواره رسیده است که در بخش بین‌الملل سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان نیز رقابت خواهد کرد.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید