زنده‌یاد رسول ملاقلی پور مهمان «اوج هنر» می‌شود

هنردستان: سومین آیین «اوج هنر» پاسداشت کارگردان فقید سینما زنده یاد رسول ملاقلی پور در نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار می شود.

 

به گزارش هنردستان، در این مراسم که ۱۰ اسفند از ساعت ۱۶ در نخلستان سازمان اوج برگزار می شود، قرار است تعداد کثیری از هنرمندان، کارگردانان هم نسل زنده یاد ملاقلی پور، بازیگران و عوامل تولید فیلم وی، منتقدان سینما و چهره های فرهنگی و هنری مرحوم ملاقلی پور حضور یافته و به پاسداشت مقام هنری این کارگردان فقید بپردازند.

 

زنده یاد رسول ملاقلی پور با کارگردانی آثاری قارچ سمی، سفر به چزابه، نسل سوخته، بلمی به سوی ساحل، میم مثل مادر و… در سینمای ایران درخشید و با فیلم پرواز در شب، سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کند.

سلسله نشست های «اوج هنر» در پاسداشت مقام هنری چهره های ماندگار هنر انقلاب در سازمان اوج برگزار می شود که تاکنون در دو جلسه پیشین، از گلعلی بابایی و هدایت الله بهبودی تجلیل به عمل آمده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »