لایحه‌ اعتراضی مهران احمدی به مجلس شورای اسلامی!

هنردستان : مهران احمدی شب گذشته میهمان دورهمی بود و درباره سختی‌ و جدیت بالای کار بازیگری صحبت کرد.
موضوع استندآپ کمدی مهران مدیری که به علت دیسک کمر نشسته اجرا شد، زبان های خارجی و استفاده کنندگان آن بود.
 

 

 
موضوع استندآپ کمدی مهران مدیری که به علت دیسک کمر نشسته اجرا شد، زبان های خارجی و استفاده کنندگان آن بود.
بعد از اجرای یک بخش نمایشی مرتبط با موضوع برنامه، مهران مدیری مهمان خود را بازیگری درخشان با نقش‌های متفاوت معرفی کرد.مهران احمدی مهمان شب قبل دورهمی بود.
مهران احمدی حرفه بازیگری را برای خود جدی خواند و گفت: بعد از ناموس و وطن، این حرفه برایم جدی ترین کار دنیاست و 25 سال از زندگی ام را صرف آن کردم.
مدیری پرسید: این جدیت چند درصد در کسانی که در این حرفه هستند، وجود دارد؟ احمدی پاسخ داد: فکر می کنم نسل گذشه نسل دغدغه‌مندتری در این باره بود. هرچه جلوتر می رویم، همه چیز سهل‌تر می شود. ما آخرین نسل هایی هستیم که جدیت در ما نمود بیشتری دارد. اکنون حدود پنجاه درصد هنرمندان این حرفه را جدی می‌گیرند.
این بازیگر در رابطه با سختی‌های بازیگری گفت: بازیگری یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست؛ گریه آسان ترین کاری است که در بازیگری اتفاق می‌افتد.
مدیری با تایید صحبت های احمدی گفت: بله، الان متاسفانه بازیگری خیلی هم سهل الوصول شده.
مهران احمدی درباره آغاز به کار خود در حرفه بازیگری گفت: ریشه تئاتر من از تئاترهای نیشابور است. چون مادرم نیشابوری بود. از سال 70 بازیگری می‌کنم.
احمدی، آشپزی و دلالی را از جمله شغل هایی دانست که اگر بازیگر نبود، می توانست انجام دهد.
این بازیگر 45 ساله درباره ازدواج خود گفت: سال 81 عاشق شدم و ازدواج کردم. یک دختر 12 ساله به نام باران دارم که عاشقش هستم.
مهران احمدی در خصوص حضور نداشتن در فصل های پایانی سریال «پایتخت» گفت: من و عوامل گروه پایتخت هیچ اختلاف یا مشکل مالی با هم نداشتیم. یکی از بهترین ایامی که در تلویزیون طی کردم، پایتخت بود؛ چون همه عوامل حرفه‌ای بودند. اما هر کسی در زندگی برنامه ریزی دارد. من صرفا کمدین نیستم. معمولا کمدین‌ها یک نقش ثابتی را همیشه بازی می کنند. احساس می کنم اگر یک نقش کمدی را تکرار کنم، درجه آن شخصیت پایین می آید.
مدیری هم گفت: بله؛ وقتی کاری به فصل های سه و چهار و پنج می رسد، نیازمند هوشمندی زیادی است که افت نکند.
مدیری پرسید: با توجه به اینکه کارنامه قابل دفاعی داری، این کارنامه را به حساب شانس می‌گذاری یا سخت گیری خودت؟
احمدی پاسخ داد: درست است که کارنامه بدی ندارم؛ ولی کارهای متوسط و زیر متوسط هم دارم. شانس زاییده قابلیت آدم‌هاست. شانس در خانه همه آدم ها را می‌زند؛ این شمایید که باید در را باز کنید.
این بازیگر در ادامه گفت: به خاطر پشیمانی ناشی از بازی در یک فیلم، حدود سه چهار ماه افسرده شدم. اما خب نتیجه آن بازی، یک ماشین شاسی بلند و خانه بود!
احمدی وجود مافیا در سینمای ایران را تایید کرد و بیان کرد: . در این 15 سال که در سینما بودم، متوجه شدم هر دوره ای به یک شکلی در سینما مافیا وجود داشته و مافیای سینما با مافیای بازار متفاوت است. به طور کلی کمتر شایسته سالاری در جامعه و سینما وجود دارد.
مهمان «دورهمی» شب گذشته مهدی هاشمی، پرویز پرستویی، بهرام افشاری، هوتن شکیبا، پانته آ بهرام و مریلا زارعی را از جمله بهترین همکاران و پارتنرهای خود دانست.
مهران احمدی خود را به آچارفرانسه تشبیه کرد و گفت: «من در سینما همه کار کرده‌ام. دستیاری، بازیگری و حتی خدمات. سال 73 در تلویزیون دستیار تدارکات بودم.»
مهران احمدی همچنین در بخشی از گفتگو با مدیری، گله خود را نسبت به «مهران»‌های متعدد سینما و تلویزیون ایران اعلام کرد و به طنز گفت: به زودی لایحه‌ای را درباره این موضوع به مجلس تقدیم خواهد کرد.
او بزرگترین ترس و امید زندگی اش را دخترش باران دانست و گفت: هیچ آرزویی بجز خوشبختی باران ندارم. مثل همه پدر‌ها نگران آینده او هستم.
احمدی گفت: به شدت احساس خوشبختی می کنم. خوشبختی یعنی حال خوب. چه پول داشته باشی و چه فقیر باشی.
این بازیگر در پایان گلدان منبت کاری شده توسط بچه های کار و ساخته شده از مواد بازیافتی را به موزه دورهمی اهدا کرد.

امتیاز دهید