نقاشی ویلیام ترنر در حراج ساتبیز لندن

هنردستان: شاهکاری از ویلیام ترنر در حراج هفته بعد ساتبیز لندن به فروش می‌رسد.

به گزارش هنردستان، سایت ساتبیز در خبری نوشته است شاهکاری از ویلیام ترنر با عنوان Ehrenbreitstein که این نقاش به سال 1835 خلق کرده است در حراجی به تاریخ 5 ژوئیه نمایش داده می‌شود.

به گزارش هنردستان، سایت ساتبیز در خبری نوشته است شاهکاری از ویلیام ترنر با عنوان Ehrenbreitstein که این نقاش به سال 1835 خلق کرده است در حراجی به تاریخ 5 ژوئیه نمایش داده می‌شود. ساتبیز اعلام کرده این نقاشی در دست مجموعه‌داری است و به صورت شخصی نگهداری می‌شود. این نقاشی بنام‌ترین اثری است که در حراج ساتبیز با عنوان شاهکارهای کهن در 5 ژوئیه، در لندن برگزار می‌شود.

جوزف مالورد ویلیام تِرنِر که او را معمولا با حروف آغازین نامش جی. ام. دابلیو. ترنر می‌شناسند  متولد ۱۷۷۵  و درگذشته به سال 1851 است. ترنر منظره‌پرداز رمانتیک بریتانیایی بود که در زمان حیات خود چهره‌ای جدل‌برانگیز محسوب می‌شد و اکنون نیز از او به‌عنوان هنرمندی یاد می‌شود که نقاشی منظره را به درجه‌ای والا ترفیع داده‌است .

اگرچه ویلیام ترنر بیشتر به‌خاطر منظره‌های رنگ روغن خود مشهور است اما او همچنین از بزرگ‌ترین استادان نقاشی منظره آبرنگ بریتانیا است. او به “نقاش نور” شهرت یافته‌است و آثارش سرآغازی برای دریافتگری در هنر رمانتیک به حساب می‌آید.

ذیلا چند اثر از جمله سلف پرتره ترنر  را می‌بینید. نخستینِ این تصاویر نقاشی معروف او Ehrenbreitstein است.

turner-ehrenbreitstein 1

William_Turner_-_Fishermen_at_Sea

Turner_selfportrait

St_John_s_Church__Margate

Chichester_canal_jmw_turner

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید