مقالات پنجمین جشنواره مد و لباس فجر در یک کتاب

هنردستان: بی‌شک مقالات علمی و پژوهشی فعالان عرصه مد و لباس می‌تواند در بلند مدت به یک الگوی فرهنگی تبدیل شده و بهتر از هر زمان دیگری، سیر تحولات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی این حوزه را به نمایش بگذارد.

 

به گزارش هنردستان، دنیای مد و لباس همواره با طیف گسترده‌ای از مقالات علمی، تحقیقی و پژوهشی مواجه است و در کشور ما نیز همواره این مهم مورد توجه اساتید برتر دانشگاه‌ها و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بوده است.

 

در این چنین شرایطی، مد و مدگرایی به عنوان یک پدیده اجتماعی باید از زوایای مختلف جامعه شناختی، روانشناسی و البته فرهنگی و هنری مورد توجه صاحبان دانش و قلم قرار گرفته تا در سایه ارتباطات گسترده جهانی و در قالب مطالب مکتوب، آنچه که باید به مخاطبان ارائه شود.

 

بی‌شک مقالات فعالان عرصه مد و لباس می‌تواند در بلند مدت به یک الگوی فرهنگی تبدیل شده و بهتر از هر زمان دیگری، سیر تحولات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی این حوزه را به نمایش گذارد.

 

از این رو، یکی از مهمترین دغدغه‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور توجه به مجموعه مقالات برگزیده پنجمین جشنواره  مد و لباس فجر بوده است.

 

قرار است در حاشیه برگزاری ششمین جشنواره مد و لباس فجر کتاب مجموعه مقالات پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به همت بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و با هدف تولید محتوای داخلی و بهره مندی مراکز اموزش و تحقیقاتی و بویژه دانشجویان و کاراموزان حوزه مدولباس اسلامی و ایرانی  همزمان با ششمین دوره از این رویداد هنری رونمایی شود.

 

این عناوین حاصل تلاش و پژوهش صاحبان مقالات و اساتید این حوزه است که هر سال و همزمان با جشنواره مد و لباس فجر مشارکت داشته‌اند و از بین ده‌ها مقاله‌ رسیده داوری و دارای رتبه می‌شوند.

 

هر سال بخش علمی و دانشگاهی همزمان با جشنواره مد و لباس فجر اقدام به پیشنهاد تولید مقالات مرتبط به نیاز جامعه می‌کند.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
موسیقی

با یاد کهن‌سازنده تنبور و ابداع‌گر ساز تنبور دوطرفه؛ نماهنگ «دیار» به نوازندگی فرنود الهامی و با دکلمه افسانه بایگان منتشر شد

نماهنگ «دیار» (بر اساس مقام بابا سرهنگی) با یاد زنده‌یاد استاد خداوردی سازگر قدیمی ساز تنبور، با نوازندگی فرنود الهامی، با متن محمد ابراهیمیان و

ادامه مطلب »
تجسمی _ موسیقی

گفت‌وگوی «هنردستان» با استاد «بهزاد نقّاش» به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه «طبیعت» در گالری زرنا/ دست‌اندرکاران دولتی از ما حمایت نمی‌کنند

احمدرضا حجارزاده: گالری زرنا در خیابان انقلاب این روزها میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان «طبیعت» است. در این نمایشگاه علاوه بر آثار

ادامه مطلب »