رحمت امینی: تئاتر حق دفاع مقدس را ادا نکرده است

هنردستان: رحمت امینی معتقد اتس، پس از گذشت سال‌ها از جنگ، آثار دفاع مقدس زنده روبروی ما قدم می‌زنند، فکر می‌کنند و حضور دارند.

به گزارش هنردستان رحمت امینی داور بخش صحنه‌ای بیستمین جشنواه تئاتر فتح خرمشهر در گفت‌و‌گو با هنرآنلاین درباره ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌هایی با موضوعیت دفاع مقدس گفت:…

به گزارش هنردستان رحمت امینی داور بخش صحنه‌ای بیستمین جشنواه تئاتر فتح خرمشهر در گفت‌و‌گو با هنرآنلاین درباره ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌هایی با موضوعیت دفاع مقدس گفت: به طور کلی در ایامی هستیم که برای ما، تاریخ کشورمان و همچنین تاریخ انقلاب‌مان پر از خاطره است. هر زمان که نام خرمشهر، آبادان و خوزستان را می‌شنوم، به عنوان یک تئاتری و یک ایرانی مایلم که شاهد اتفاقات خوبی در نشان دادن این اتفاق و رویداد ملی باشم.

مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی، در ادامه خاطر نشان کرد: تاکنون تلاش مطلوبی در زمینه به تصویر کشیدن مقاومت‌ و جانفشانی‌های هشت سال دفاع مقدس و مفاهیمی که ما با آن آشنایی داریم، صورت گرفته، اما انتظارات بیشتر از این حرف‌ها است. به فرموده رهبر معظم انقلاب تاکنون در هیچ جا حق دفاع مقدس را به خوبی ادا نکرده‌ایم. پس به تبع صحبت‌های ایشان در تئاتر هم خیلی فرصت مانده تا ادای دینی به جنگ و دفاع مقدس داشته باشیم.

او ضمن بیان این موضوع که بخش کوچکی از این ادای دین به هنرمندان مربوط می‌شود، یادآور شد: قسمت اعظم و مهم‌تر این وظیفه به کسانی باز می‌گردد که باید شرایط مطلوبی فراهم کنند تا نام تئاتر به نظر کوچک و کم اهمیت نیاید و تصور نشود که تئاتر هنری است که امکاناتی نمی‌خواهد و به راحتی از آن عبور کنند.

این کارگردان و مدرس تئاتر در پایان با اشاره به اینکه پس از گذشت سال‌ها از جنگ آثار دفاع مقدس زنده روبروی ما قدم می‌زنند، فکر می‌کنند و حضور دارند، اظهار داشت: تئاتر تولید اندیشه است و نیاز به هزینه و زمان دارد یعنی ما باید سال‌ها تلاش کنیم که هنرمندی به این عرصه بیاید تا بتواند مطلب کوچکی را ادا کند چه برسد به دفاع مقدس که بسیار گسترده و وسیع است.

لازم به یادآوری است، بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر از 10 تا 14 تیر ماه در شهر خرمشهر در حال برگزاری است.

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید