«لبخند پنهان فرشته ها» را دریابیم

هنردستان :مستند «لبخند پنهان فرشته ها» با هدف فرهنگسازی در زمینه کودکان متولد شده با بیماری های خاص مادرزادی از شبکه سلامت پخش می شود.

 مجموعه ۲۶ قسمتی مستند «لبخند پنهان فرشته ها» به تهیه کنندگی ابراهیم جاهد، نویسندگی و کارگردانی مهدی امینی تولید شده و تا ۲۵ تیرماه هر روز از ساعت ۱۹ از شبکه سلامت مهمان خانه های گرم هموطنان خواهد بود.

 مجموعه ۲۶ قسمتی مستند «لبخند پنهان فرشته ها» به تهیه کنندگی ابراهیم جاهد، نویسندگی و کارگردانی مهدی امینی تولید شده و تا ۲۵ تیرماه هر روز از ساعت ۱۹ از شبکه سلامت مهمان خانه های گرم هموطنان خواهد بود.

این مجموعه به  موضوع کودکانی می پردازد که با یک بیماری و یا یک ناهنجاری خاص مادرزادی متولد شده اند و در سایه امید به خداوند و حل مشکلات پیش روی، تداوم زندگی را مشق می کنند.

ابراهیم جاهد تهیه کننده این مجموعه با تاکید بر اینکه در تلاش بودیم تا مجموعه ارزشمندی تولید شود، گفت: تمام تلاش تیم تولید و به خصوص کارگردان محترم مجموعه بر این بود که با به تصویر کشیدن زیبایی های ابعاد مختلف زندگی این کودکان، نگاهی امیدوارانه را در خانواده های شان زنده نگه دارد و این عزیزان را به این باور برساند که لبخندشان به زیبایی لبخند فرشتگان است گرچه شاید کمی پنهان باشد.

مهدی امینی نویسنده وکارگردان مجموعه معتقد است هم نفس شدن با این کودکان هر چند برای مدتی کوتاه، می تواند محول الحال باشد و اظهار کرد: برای نوشتن از این عزیزان قرار نبود کار بزرگی انجام دهم و گویا خود آنها در گوش قلم نجوا کرده بودند و دستهایم تنها یک سفیر بودند.

وی ادامه داد: حتی کارگردانی این کار نیز چندان پیچیده نبود، چراکه هر لحظه زندگی این فرشته ها، قابی زیبا برای دوربین ما به ارمغان آورد و ما فقط آنها را ثبت کردیم.

مهدی امینی با اشاره به اینکه این مجموعه برای من و تهیه کننده و تمام عوامل کار یک تجربه متفاوت بود، تصریح کرد: گویا با هر کدام از سوژه ها که مواجه می شدیم تلنگری به ما می خورد که چه راحت و بی دغدغه می شود با چشم بسته زندگی کرد. چه فرقی می کند که در همسایگی من و در محله مان و در شهرمان چند فرشته وجود دارد؟ بگذار سرم گرم زندگی خودم باشد و هیچ ندانم که در دل او چه می گذرد.

امینی بیان کرد: گاهی من و تو حس می کنیم، کمک، تنها و تنها کمک مالی ست و کمتر می دانیم و متاسفانه کمتر می فهمیم که گاهی کمک می تواند یک درک عمیق باشد. درک حس یک پدر پشت درهای اتاق عمل. درک قلب مادر هنگامی که همه دنیا را نذر سلامتی فرزندش می کند. درک عمیق شادمانی فرشته ای کوچک پس از یک عمل جراحی و یافتن تولد دوباره برای ادامه یک زندگی سخت اما زیبا … و چه بی رحمانه است نگاه دارای ترحم و خالی از اندیشه ما به فرشته ها.

وی افزود: مجموعه مستند «لبخند پنهان فرشته ها» توشه ای رسانه ای است برای ارتقای اندیشه و شستن نگاه برای بهتر دیدن عزیزانی که در کنار ما به نقصی روزگار می گذارنند و این مجموعه ما را به نگاه، جامعه را به اندیشه، مسئولین را به توجه، خیرین را به کمک و تمام قلب ها را به رأفت دعوت می کند.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید