فرزانه کابلی “پایکوبان” را ویژه بانوان اجرا می‌کند

هنردستان: فرزانه کابلی پرفورمنس “پای کوبان” را ویژه بانوان در تالار وحدت اجرا می‌کند.

به گزارش هنردستان، فرزانه کابلی علاوه بر بازی در تئاتر و سینما و طراحی حرکت، اجراهایی از حرکات موزون برای تماشاگران زن داشته است.

به گزارش هنردستان، فرزانه کابلی علاوه بر بازی در تئاتر و سینما و طراحی حرکت، اجراهایی از حرکات موزون برای تماشاگران زن داشته است. پرفورمنس “پایکوبان” به طراحی و کارگردانی فرزانه کابلی 30 تیرماه، 19 مردادماه و 20 مرداد ماه ساعت 14 ویژه بانوان در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

این هنرمند در گفت‌وگو با هنرآنلاین ضمن بیان این موضوع که اعضای گروهش بیش از 20 سال است که با او همکاری می‌کنند، گفت: هر ساله طی سه یا چهار اجرا حرکات موزون محلی، ملی و تلفیقی را برای خانم‌ها به روی صحنه می‌آورم. رقص‌های ملی ایرانی اصالت خودشان را دارند، اما گاهی با استفاده از ذهن خودم حرکات کلاسیک مدرن را هم به این رقص‌ها اضافه می‌کنم.

او در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه لباس‌های این پرفورمنس را خود طراحی کرده است، اضافه کرد: خیلی خوشحال هستم به وسیله بانوان مملکتم این هنر را به جامعه بانوان نشان می‌دهم. کشور ما از نظر فولکلور بسیار غنی است و امکان آن وجود دارد تا  تنوع موسیقی، لباس‌ و رقص در استان‌های مختلف را به تماشاچیان معرفی کرد.

کابلی در پایان عنوان کرد: هر چند که ساعت در نظر گرفته شده برای این پرفورمنس، در فصل تابستان چندان مناسب نیست و مخاطبان را متحمل دشواری‌هایی می‌کند، اما پیش فروش اجرای اول ما به پایان رسیده و علاقه‌مندان امکان تهیه بلیت دو روز باقی مانده را خواهند داشت.

یادآور می‌شود، دیدار قنبر زاده، لیلی قراچه‌داغی، یاسی ابراهیمی، تهمینه شهمیرنوری، هانیه گلستانی، سالومه مرتضوی، شب ناز شجایی، افرا بصیری، مونا سلیمانی، مهشاد مخبری، سارا لامعی، حوریه خواجوی، انیس نخعی، شیرین اصغر پور، ساناز جهانبخش، ستاره گلستانی، راضیه ده‌پایینی، مرجانه هوشمند، پارمیدا تاجیک، فرناز قربانی، الهه نور محمدیان، شاه پری حامی و آیدا مفتاحی در اجرای این اثر همکاری خواهند داشت.

رضا مهدی زاده طراح دکور، فرزانه کابلی طراح لباس، مدیر اجرایی مهری آسایش و دستیار این پرفورمنس دیدار قنبرزاده هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت پرفورمنس “پایکوبان” را از سایت ایران کنسرت تهیه کنند.

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید