“پلاسکو” به تو قول می‌دهیم… / نوروز با لباس ایرانی

هنردستان: تمام آن‌هایی که دلشان به حال از دست رفتن آتش‌نشانان فاجعه پلاسکو سوخت، یادشان باشد که آن‌ها خود را به دل آتش زمستانی تهران سپردند که مبادا آواری بر سر حتی یک هموطن فرو ریزد.

 

به گزارش هنردستان، آنچه برای ساختمان نوستالژیک تهران “پلاسکو” رقم خورد چیزی فراتر از یک فاجعه بود… قهرمانانی که زیر خروارها خاک و سنگ و آهن فقط و فقط برای نجات جان پلاسکو و تمام منتسبانش ماندند و دست و پنجه نرم کردنشان با آتش بی رحم آنروز خیابان جمهوری تنها و تنها آواری بر سر تمامیت ایران شد.

 

 

بی‌شک تاریخ، غم‌انگیزترین و تلخ‌ترین برگ تقویم 95 را در آخرین روز دی ماه ورق زد و شاید زیباترین تصاویر و خاطرات از واژگانی چون جان‌فشانی و ایثار هم در همین روز به تصویر کشیده شد.

 

گفتنی‌ها را همگان گفتند… هر کسی از دریچه نگاه خود و با تمام دل با این فاجعه تلخ همراه شد و هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم تمام صفحات مجازی و حقیقی گویای عمق فاجعه شدند.

 

اما دیگر رصد کردن آخرین اخبار فاجعه اولین بلند مرتبه پایتخت هم دردی را از هیچ کدام ما دوا نمی‌کند…  

 

شاید این روزها بد نباشد که با رصد کردن شایعاتی مبنی بر تهی شدن بازار داخلی از پوشاک ایرانی آن هم به دلیل صدمات جبران‌ناپذیر به آنچه درون پلاسکو وجود داشت، تلنگری بر جامعه‌ای بزنیم که چشمشان بلافاصله معطوف حراج‌های چند ده درصدی برندهای خارجی شد و در این بین موجی از نگرانی در میان جامعه طراحان و تولیدکنندگان ایرانی بوجود آمد.

 

البته حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بلافاصله و هوشمندانه در گفت‌وگویی اذعان داشت که “پلاسکو با آن عظمت تولیدکننده کمتر از نیم درصد از مصرف کل کشور درزمینه پوشاک بود؛ مردم به این توجه کنند که عید و عیدهای متعدد لباس ایرانی بر تن کنند و خواهشمندم که هر کسی تصویر و صدای من را گوش می دهد به سمت این برود که همچنان از پس این اتفاق ناگوار که رخ داده کالای ایران و محصول ایرانی را تبلیغ کرده و پلاسکو را بهانه‌ای برای خیات به ایران نکنیم.”

 

تمام آنهایی که دلشان به حال از دست رفتن آتش‌نشانان فاجعه پلاسکو سوخت، یادشان باشد که آنها برای نجات آن چیزی خود را به دل آتش زمستانی تهران سپردند که مبادا آواری بر سر حتی یک هموطن فرو ریزد پس اینکه چرا حواسمان بر سوار شدن روی موج سودجویان اقتصادی و گرفتن ماهی از آب گل‌آلود “پلاسکو” نیست جای بسی تعجب دارد.

منبع: هنرآنلاین

 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »