فشارهای سینمایی برای تعیین سکانداران «هفت»

هنردستان :حواشی برنامه «هفت» در روزهای نزدیک به آنتن پررنگ تر شده است به گونه ای که نام هایی مطرح و یا رد می شوند.

اخبار «هفت» این روزها پرحاشیه تر از همیشه در شبکه های مجازی و رسانه ها منتشر و پیگیری می شود.

اخبار «هفت» این روزها پرحاشیه تر از همیشه در شبکه های مجازی و رسانه ها منتشر و پیگیری می شود. سه روز پیش طی نشستی علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه اعلام کرد که برنامه «هفت» دو هفته دیگر روی آنتن می رود و این درحالیست که وی از بردن نام مجری برنامه خودداری کرد.

اگرچه که خود علی اصغر پورمحمدی حدود چند هفته پیش از حسن حسینی که پیش از این هم در برنامه حضور داشته است به عنوان منتقد یاد کرد، اما این بار ترجیح داد نامی به میان نیاورد و حتی به شوخی اظهار کند که حافظه خوبی ندارد.

با این حال اخبار «هفت» که همیشه پرحاشیه ترین برنامه سینمایی سازمان صداوسیما بوده است با جدیت از طرف رسانه ها پیگیری می شود و به تازگی نیز طی یک خبر غیررسمی اعلام شد که سعید قطبی زاده به عنوان منتقد و مهدی کرم پور به عنوان مجری سکاندار سری جدید برنامه خواهند شد مطلبی که نه تنها از طرف مدیران شبکه سه تایید نشد بلکه ناصر کریمان مدیر گروه شبکه سه طی درخواستی از خبرنگار مهر عنوان کرد: رسانه ها اجازه دهند تا خود ما عوامل این برنامه را در موعد مقرر معرفی کنیم چراکه با اعلام هر نامی حتی فرضی و تکذیب آن، دایره انتخاب های ما بسته خواهد شد.

البته همان شبی که رسانه های غیررسمی از مهدی کرم‌پور به عنوان مجری جدید برنامه نام بردند، عده ای به این موضوع اشاره کردند که وی برای ساخت برنامه اش خارج از ایران حضور دارد و تا ۲ هفته دیگر به ایران نمی رسد.

این خبرهای ضد و نقیض درباره سرنوشت برنامه سینمایی «هفت» در حالی مدت هاست منتشر می شود که گروه های مختلف سینمایی با نگاه و تفکرات مختلف در پی این هستند که مجری و منتقد ثابت «هفت» افرادی نزدیک به دیدگاه خودشان باشد و حال باید دید در بین این فشارها و مشورت ها درنهایت مدیران شبکه سه سکان این برنامه را به دست چه کسانی می سپارند.

برنامه «هفت» که پیش از این مجریانی چون فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی را به خود دیده است در دوره افخمی به دلیل رویکرد این فیلمساز و منتقد پای ثابت برنامه یعنی مسعود فراستی بیشتر مورد نقد و چالش بود.

بهروز افخمی اواخر این برنامه همچنان که در ابتدای آن گفته بود که دوست دارد برنامه ای جذاب بسازد، تلاش می کرد تا با حاشیه های مختلف علاقمندانش را پای این رسانه نگه دارد.

حال باید دید تیم جدید برنامه «هفت» چه تغییراتی خواهد داشت و آیا فقط قرار است منتقد و مجری برنامه عوض شوند و یا تهیه کننده این برنامه نیز تغییر خواهد کرد.

در حال حاضر شبکه چهار با برنامه سینمایی اکبر نبوی در «چشم شب روشن»، برنامه «شهر فرنگ» در شبکه خبر با اجرای حمیدرضا مدقق و شبکه یک با «سینما ۱» با اجرای غلامعباس فاضلی به سینما می پردازند.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید