آیا «ادل» به پایان راه خود رسیده است

هنردستان :هواداران «ادل»، خواننده شهیر بریتانیایی و برنده جایزه گرمی، بابت لغو کنسرت اخیر او به شدت وی را مورد سرزنش قرار دادند و حملات زبانی تندی نسبت به او در فضای مجازی منتشر کردند.
هواداران او بر این اعتقاد هستند که آسیب دیدگی تارهای صوتی این خواننده نتیجه برنامه ریزی نادرست او و افزودن کنسرت ها و شوهای برنامه ریزی نشده است است که در دقیقه های آخر به برنامه های اعلام شده خود اضافه می کند.
 

  هواداران «ادل»، خواننده شهیر بریتانیایی و برنده جایزه گرمی، بابت لغو کنسرت اخیر او به شدت وی را مورد سرزنش قرار دادند و حملات زبانی تندی نسبت به او در فضای مجازی منتشر کردند. هواداران او بر این اعتقاد هستند که آسیب دیدگی تارهای صوتی این خواننده نتیجه برنامه ریزی نادرست او و افزودن کنسرت ها و شوهای برنامه ریزی نشده است است که در دقیقه های آخر به برنامه های اعلام شده خود اضافه می کند.

بیش از 100 هزار تن از هواداران ادل وقتی فهمیدند این خواننده اهل جنوب لندن اعلام کرده است که برنامه آخر هفته خود را به خاطر آسیب دیدگی تارهای صوتی اش لغو کرده، زبان به اعتراض گشودند.
ادل طی یک بیانیه طولانی و مفصل کرده بود که بابت این اتفاق قلبا متاسف است. با این که بسیاری از هوداران با این خواننده 29 ساله که مادر یک فرزند نیز هست همدلی کرده اند، گروه کثیری نیز که بلیت کنسرت و بلیت سفر در جیب داشتند و هتل هم رزرو کرده بودند تا خودشان را به کنسرت او برسانند، از این قضیه بسیار خشمگین هستند.
 
 آیا «ادل» به پایان راه خود رسیده است؟
 
گروهی از این هواداران معتقد هستند که رفتار ادل غیرمنصفانه است، چرا که با اجرای برنامه هایی پیش بینی نشده و فراتر از توان خود، باعث محرومیت هواداران از حضور در کنسرت هایی می شود که علاقه مندانش گاه از یک سال پیش بلیت آن را خریده و برای حضور در آن برنامه ریزی کرده اند.
یکی از هواداران خشمگین او که در ماه دسامبر بلیت حضور در کنسرت این هفته ادل را رزرو کرده بود در توییتر خود نوشته: «او مدام به برنامه هایش اضافه می کند. تمام کنسرت های لحظه آخری او قبل از این برنامه مهم اجرا شدند… نمی توانم بر این حس غلبه کنم که او ما را فریب داده است و نخواسته صدایش را برای مایی که مدت ها در انتظار دیدنش بوده ایم حفظ کند. افزودن برنامه های پیش بینی نشده به تقویم کاری او باعث این وضعیت شده است.
او آشکارا دیگر نمی خواهد به تور کنسرت هایش ادامه دهد. او پسر خردسال مرا کاملا ناامید کرد و درس ناخوشایندی از این زندگی به او داد. تنها امیدوارم آژانسی که بلیت سفر و کنسرت را برای ما تهیه کرده، پول مان را به طور کامل پس بدهد.»
 
 آیا «ادل» به پایان راه خود رسیده است؟
 
کاربر دیگری می نویسد: «من نمی دانم جواب کودک پنج ساله ام را چه بدهم. از روز کریسمس که بلیت این کنسرت را به او دادم بسیار هیجان زده شده بود. واضح است ک ما ادل را دوست داریم و امیدوارم او بهبودی خود را به دست آورد اما نمی توانم فراموش کنم که او این طور بی رحمانه ما را رها کرد. ما روز اولی که بلیت های این برنامه در دسترس قرار گرفت، برای این روز آنها را خریداری کرده بودیم.»
این خواننده در سال 2011 تحت عمل جراحی گلو قرار گرفت و پولیپش را برداشت. او قرار بود طی دو شب در استادیوم ومبلی روی صحنه برود و تمامی بلیت های این برنامه به فروش رفته بود. یک هوادار دیگر او به نام آن کراکر نوشته است: «او مدام دارد بیشتر حرص می زند و بیش از توانش کار می کند. ترانه های ملال آورش را با فریاد می خواند و می خواند… جای شگفتی نیست که تارهای صوتی اش آسیب دیده است. بیایید امیدوار باشیم که او قدری بی خیال پرکردن جیبش شود و قدری از پول هایش را صرف امور خیریه و کارهای عام المنفعه کند.»
مجله پیپل فاش کرده است که ادل حالا تصمیم دارد برای استراحت و بهبودی به آمریکا سفر کند. منابع نزدیک به او خبر داده اند که این فوق ستاره می خواهد با اقامت در لس آنجلس قدری از این هیاهوها دور باشد. او همچنین تصمیم دارد همزمان با روز استقلال آمریکا ضیافتی با حضور دوستان نزدیکش ترتیب دهد. اوایل همین هفته، ادل اعلام کرد که روی صحنه استادیوم ومبلی نخواهدرفت و تور کنسرتش را کنسل کرده و شاید دیگر هرگز برای اجرای زنده روی صحنه نرود.
او به هوادارانش گفت: «من مجبورم فشاری بیش از حد متعارف به خودم بیاورم. این کار باعث شده که به تارهای صوتی ام صدمه بزنم. هیچ درمان و داروی پزشکی برای آن وجود ندارد و من قادر نیستم آخر این هفته آواز بخوانم. بابت این قضیه دل شکسته هستم و عمیقا متاسفم و امیدوارم شرایطم را درک کنید. من 15 ماه است که مدام در سفرم. تور کنسرت کار غریبی است و اصلا ساده نیست. خصوصا برای من. من واقعا از آن آدم های خانه نشین هستم که از چیزهای کوچک زندگی لذت می برم. علاوه بر آن آدم دراماتیکی هم هستم و سرگذشت تورهای من هولناک بوده است. تا حالا که چنین بوده!»
 
 آیا «ادل» به پایان راه خود رسیده است؟
 
او طی یک دست نوشته خطاب به هوادارانش تایید کرد که دیگر تور کنسرتی برگزار نخواهدکرد: «من 119 برنامه اجرا کرده ام و چهار برنامه آخرم در لحظه آخر ترتیب داده شده بود و برایم حسی از وحشت و لذت توأمان داشت. می خواستم آخرین اجراهایم در لندن باشد چون نمی دانم که آیا دوباره خواهم توانست روی صحنه بروم یا نه و دوست داشتم پایان کار را در زادگاهم رقم بزنم.»
ادل 29 ساله حالا تصمیم دارد روی موسیقی خود کار کند و فرزند دیگری به دنیا بیاورد. یک منبع نزدیک به وی به رسانه ها گفته: «بعد از یک سال دیوانه وار، ادل فرصتی می خواهد برای ریلکس شدن و وقت گذراندن در کنار خانواده. او قصد دارد به آمریکا برود اما همیشه یک دختر بریتانیایی باقی خواهد ماند و انگلستان را خانه خود می داند.»
علاقه ادل به آمریکا زمانی آشکار شد که خانه ای هشت میلیون دلاری در بورلی هیلز خرید. همسایگان او جِ زی، بیانسه، جنیفر لارنس و رابی ویلیامز هستند. در چنین شرایط و با چنین اخباری، بدون تردید از میزان محبوبیت ادل کاسته خواهدشد. همین حالایش بسیاری از هواداران او، به شدت از دستش دلخور هستند و شماتتش می کنند. او هنوز به طور رسمی به انتقاداتی که مطرح شده پاسخی نداده است.
امتیاز دهید