کارگردان “ویلایی‌ها” از رقابت در جشنواره فجر انصراف داد

هنردستان: منیر قیدی کارگردان فیلم سینمایی “ویلایی‌ها” که در بخش فیلمنامه نامزد دریافت جایزه شده بود از رقابت در جشنواره فجر انصراف داد.

 

به گزارش هنردستان، متن انصراف این کارگردان به این شرح است:

“حضور در هر رقابتى و تن دادن به قواعد داورى بخشى مهم از روحیه کمال طلبى و حتى جاه‌طلبی هر هنرمندى است، اما این حضور هنگامى ارزش دارد که در مواجهه با حسادت و جهالت و بلاهت و حذف، قربانى نشود.

 

فیلمنامه “ویلایی‌ها” روایتی است که به قدر بضاعت خود و به گواه آراء و نظرها و بازخوردهای متنوع، فروتنانه و بی‌ادعا بر دل مخاطبان اصلی آن نشسته است و سهم هنرمندان این فیلم را در ادای دِین به مقطع مهمی از تاریخ این سرزمین و به دست آوردن دل خانواده‌های شهدا و جانبازان دریادل برآورد کرده است. من این دستاورد اسمانی را با جدال‌های حقیرانه و کوربینانه رقابت‌های زمینیان در گِل مانده، تاخت نمی‌زنم و به یاد و خاطره‌ی همان “یارانی که غریبانه رفتند از این خانه” ارزش و حرمت غریبانگی‌هایی از این دست را در تنهایی خود با زیبایی بیشتری احساس می‌کنم و این حال را به نامزدی‌ها و مرتبه‌های دیگری که در دست آدمیان ریاکار، حقیر شده است نمی‌دهم؛ و از سعید ملکانِ عزیز تمنا و استدعا دارم با همان نگاه مؤلفانه و حسن نیتی که به سینمای ایران دارد، همچنان به خطر کردن در آزمودن عرصه‌ها و استعدادهای جدید بپردازد و دل قوی داشته و راهش را ادامه دهد که؛ “خداوند عزت دهد”

ارادتمند

منیر قیدی”

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »