بازیگر نقش آتقی

هنردستان :جواد گلپایگانی با بازی در نقش آتقی در سریال آینه عبرت به کارگردانی محسن شاه محمدی در تلویزیون شناخته شد.
 او تهیه‌کننده دو فیلم قابل اعتنا و خوش ساخت «شیلات، رضا میرلوحی» و «نقطه ضعف، محمدرضا اعلامی» نیز بوده است.
 

 

جواد گلپایگانی سال ۱۳۲۹ در گلپایگان تهیه‌کننده و بازیگر اهل ایران است. وی با بازی در نقش آتقی در «سریال آینه عبرت» تبدیل به یکی از معروف‌ترین بازیگران ایرانی شد.از نظر شهرت، اگر چه اکثریت مردم، جواد گلپایگانی را به عنوان بازیگر می‌شناسند، اما او تهیه‌کننده دو فیلم قابل اعتنا و خوش ساخت «شیلات، رضا میرلوحی» و «نقطه ضعف، محمدرضا اعلامی» نیز بوده است.
 
بازیگر نقش آتقی

 بازیگر نقش آتقی
جواد گلپایگانی که بازیگری در عرصه سینما را با فیلم‌های نقطه ضعف، شیلات، عصیانگران و مزدوران تجربه کرده است و با بازی در نقش آتقی در سریال «آینه عبرت» به کارگردانی محسن شاه محمدی در تلویزیون شناخته شد.

 بازیگر نقش آتقی
 

بازیگر نقش آتقی

بازیگر نقش آتقی که 14 سال از عمرش را در زندان گذرانده از دلایل زندانی شدنش و مشکلاتی که در این سال‌ها برای خانواده‌اش به وجود آمد، اینگونه گفته است : من به هیچ شخصی بدهکار نبودم اما بدشانسی آوردم و بعد هم زندان رفتم. ماجرا از این قرار است که اواخر دهه 70 تصادف کردم که طی این تصادف یک نفر کشته و دیگری به شدت زخمی شد و چون ماشینی که سوار بودم بیمه نداشت و پولی نداشتم که بیمه را پرداخت کنم به زندان رفتم.

 بازیگر نقش آتقی
جواد گلپایگانی درباره مشکلات مالی آن روزهای خود این چنین توضیح داده است: در همان زمان من یک بنگاه خرید و فروش ماشین داشتم که به صورت نسیه ماشین‌ها را به مردم می‌فروختم درست مثل همین حالا که فروش نسیه ماشین‌ها را لیزینگ می‌گویند و چون نسیه ماشین می‌فروختم دست مردم چک داشتم. وقتی به زندان رفتم نتوانستم تعهداتی که به مردم داشتم ادا کنم بنابراین مجموع بدهی‌هایی که به مردم داشتم به اسم کلاهبرداری همه جا گفته شد در حالی که من کلاهبردار نبودم فقط بدشانسی آوردم.
 
بازیگر نقش آتقی
از آن زمان هم نتوانستم زندگی خوبی داشته باشم و همه زندگی‌ام از هم پاشید مجبور شدم خانه‌ام را بفروشم، اموالم مصادره شد، خانواده‌ام بی‌سر و سامان شدند و فرزندانم ترک تحصیل کردند. البته همسرم در این مدت خیلی زحمت کشید و بچه‌ها را با مشکلات مالی بسیار بزرگ کرد. یکی از دخترانم ازدواج کرده و یک نوه شیرین زبان دارم اما دو فرزند دیگرم با ما زندگی می‌کنند.
 بازیگر نقش آتقی
 جواد گلپایگانی، بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت با ریشه‌کن کردن مواد مخدر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد و گفت یکی از برنامه‌هایم از بین بردن مواد مخدر است اما رد صلاحیت شد.
امتیاز دهید