تقدیر رئیس جمهور از برگزیدگان جایزه کتاب سال

هنردستان: رئیس جمهور از برگزیدگان جایزه کتاب سال تقدیر کرد.

 

به گزارش هنردستان، حسن روحانی صبح  امروز 19 بهمن ماه در مراسم سی و چهارمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و چهارمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران،  از برگزیدگان این دوره تقدیر کرد.

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم جایزه کتاب سال در تالار وحدت، گفت: عده‌ای از دعوا، خشونت و لشکرکشی خوششان می‌آید در حالی که ما یک ملت هستیم که یک انقلاب، قانون اساسی، رهبری، دولت، فرهنگ و هویت داریم و ایرانی هستیم. پس چرا باید رو درروی هم باشیم؟

 

وی در ادامه افزود: چقدر انتخابات ارزش دارد که از حالا معصیت خدا را شروع می‌کنیم؟ تا شب احیاء که خیلی مانده، لااقل معصیت خدا را چند شب قبل از احیاء آغاز کنیم.

 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بگذاریم همه با آزادی به صحنه بیایند. اسلام برای ما جمهوریت، صندوق آرا و حاکمیت ملی آورده است و جمهوریت هم برای ما تقویت فرهنگ اسلامی را در برردارد. ما دولت بدون فرهنگ نمی‌خواهیم؛ دولت بدون فرهنگ بی ارزش است. فرهنگ هم باید در چارچوب قانون باشد تا ما به اهداف بلند انقلاب برسیم.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید کتابی نوشته شود که بین مردم، اقوام و مذاهب اختلاف بیندازد یا افراطی‌گری یا خشونت را ترویج کند، گفت: یک عده‌ای متخصص خشونت هستند که نمی‌دانم آنها در کدام مدرسه تربیت شده‌اند.

 

رییس جمهور در مورد برخی مسایل مطرح شده مبنی بر کاهش جاذبه کتاب در جامعه گفت: اگر جاذبه کتاب با افت روبه‌رو شده این شما اندیشمندان و پژوهشگران هستید که باید علت آن را جستجو کنید و وزیر فرهنگ و ارشاد ما در خدمت شماست تا نظرات شما را در این زمینه بشنود. خوشبختانه در دولت یازدهم وزرای فرهنگ و ارشاد ما گوش شنوایی در برابر سخنان به‌حق صاحبان اندیشه داشته‌اند.

 

دکتر روحانی با تاکید بر لزوم تقویت ناشران گفت: همانگونه که برخی مولفان ما عامل جذابیت برای مراجعه به یک کتاب هستند باید ناشرانی تقویت کنیم تا به یک برند تبدیل شوند و به‌ همانگونه بتوانند عامل جذابیت باشند.

 

روحانی منافع و امنیت ملی کشور را خطوط‌ قرمز انتشار کتاب دانست و ادامه داد: اگر من کتابی بنویسم که بین مردم، بین ادیان و مذاهب فاصله ایجاد کند آیا به نفع جامعه خواهد بود؟ آیا اگر من کتابی منتشر کنم که در آن افراط‌گری و خشونت را دامن بزنم این به نفع جامعه است؟ کتاب باید باعث اتحاد در جامعه و مردم شود چرا که ما یک قانون اساسی، یک رهبر، یک انقلاب و یک فرهنگ داریم.

 

رئیس‌جمهور افزود: امیدواریم کتاب بتواند میراث گذشتگان ما را به خوبی حفاظت و اندیشه ما را برای حرکت به سوی تعالی فراهم کند و زمینه‌ای ایجاد کند که آینده‌ای پرغرور برای کشور ما رقم بخورد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید