آغاز 275 میلیون دلاری «مرد عنکبوتی» در گیشه جهانی

هنردستان :جدیدترین فیلم از مجموعه «مرد عنکبوتی» در هفته نخست اکران جهانی به فروش فوق‌العاده 275 میلیون دلاری دست یافت.

این فیلم ابرقهرمانی به کارگردانی «جان واتس» که توزیع بین‌المللی آن بر عهده کمپانی سونی است در ۲۳۴۰۰ سالن سینمایی ۵۶ کشور جهان اکران خود را آغاز کرد و در ۵۰ بازار صدرنشین گیشه شد.

به نقل از اسکرین، فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» محصول استودیو مارول در اولین هفته اکران در گیشه بین‌الملل به فروش ۱۴۰ میلیون دلاری دست یافت و با احتساب فروش ۱۱۷ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا، فروش آغازین و جهانی ۲۷۵ میلیون دلاری را به ثبت رساند.

این فیلم ابرقهرمانی به کارگردانی «جان واتس» که توزیع بین‌المللی آن بر عهده کمپانی سونی است در ۲۳۴۰۰ سالن سینمایی ۵۶ کشور جهان اکران خود را آغاز کرد و در ۵۰ بازار صدرنشین گیشه شد.

در میان بازاهای خارجی این فیلم، کره جنوبی با ثبت فروش ۲۵.۸ میلیون دلاری بهترین عملکرد را داشت و «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» تبدیل به سومین فیلم هالیوودی تاریخ سینمای کره با بیشترین فروش آغازین شد.

در میان دیگر کشورهای آسیایی نیز هند ۶.۵ میلیون دلار برای این فیلم فروخت و اندونزی و تایوان نیز به ترتیب ۶.۹ و ۴.۸ میلیون دلار ثبت کردند. «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» در مجموع به فروش آغازین بالغ بر ۶۱ میلیون دلار در منطقه آسیا دست یافت.

سینماهای آمریکای لاتین نیز ۳۲.۴ میلیون دلار برای قسمت جدید «مرد عنکبوتی» به ارمغان آوردند و این فیلم در ۹ کشور از میان ۱۱ کشور، در رتبه نخست گیشه قرار گرفت و کشورهای مکزیک و برزیل با ۱۲ و ۹.۱ میلیون دلار بهترین عملکرد را داشتند.

مرد «عنکبوتی: بازگشت به خانه» که شانزدهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، با پنج روز نمایش در سینماهای بریانیا ۱۱.۸ میلیون دلار فروخت و فروش ۷.۸ و ۷.۶ میلیون دلاری را نیز به ترتیب در روسیه و استرالیا رقم زد.

این فیلم با بازی «تام هولاند»، «مایکل کیتون» و «رابرت داوانی جونیور»، ۲۰ درصد از فروش آغازین قسمت دوم «نگهبانان کهکشان»،‌ ۳۰ درصد از «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲» و ۵۹ درصد از «زن گشفت‌انگیز» پیش است.

هنوز اکران «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» در ۳۸ درصد از بازارهای خارجی شامل فرانسه، آلمان، اسپانیا، ژاپن و چین آغاز نشده است.

اما انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» نیز در آخر هفته میلادی که گذشت ۱۳۹ میلیون دلار از محل ۶۰ بازار خارجی کسب کرد و جمع فروش گیشه بین‌الملل خود را به بیش از ۲۹۸ میلیون دلار ارتقاء داد. این انیمیشن محبوب تاکنون بیش از ۱۴۹ میلیون دلار نیز در سینماهای آمریکا فروخته تا مجموع فروش جهانی آن هم‌اکنون ۴۴۷ میلیون دلار باشد.

«من نفرت‌انگیز ۳» با آغاز اکران در سینماهای چین ۶۶ میلیون دلار فروخت و تا به پرفروش‌ترین انیمیشن بلند در هفته نخست اکران این کشور تبدیل شود.

این انیمیشن که در آن بازیگران هالیوودی چون «استیو کرول» و «کریستین ویگ» صداپیشگی می‌کنند، این هفته در سینماهای فرانسه به روی پرده رفت و ۹.۱ میلیون دلار فروخت و در سینماهای آلمان نیز به فروش آغازین ۸.۵ میلیون دلار دست یافت.

فیلم جدید «مومیایی» با بازی «تام کروز» ۴.۵ میلیون دلار دیگر از محل ۶۹ بازار بین‌المللی فروخت تا به فروش ۳۰۶ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل و ۷۸ میلیون دلاری (فروش جهانی ۳۸۴ میلیون دلار) دست یابد.

فیلم اکشن و علمی-تخیلی«ترانسفورمرها: آخرین شوالیه» به کارگردانی «مایکل بِی» نیز با اضافه کردن ۱۸.۱ میلیون دلار از محل سینماهای ۴۷ کشور جهان و به لطف فروش ۲۱۸ میلیون دلاری در سینماها چین، تاکنون به فروش جهانی بالغ بر ۴۵۰ میلیون دلار دست یافته است.

منبع :ایسنا

امتیاز دهید