«سارا و آیدا» جلوه ویژه میدانی ندارد/ استفاده از سی جی

هنردستان: طراح جلوه های ویژه بصری فیلم «سارا و آیدا» درباره حاشیه های به وجود آمده درباره نامزدی این فیلم در بخش جلوه های ویژه میدانی توضیح داد.

 

به گزارش هنردستان، بهنام خاکسار طراح جلوه های ویژه بصری فیلم «سارا و آیدا» درباره کاندیدا شدن این فیلم در بخش جلوه های ویژه میدانی گفت: این فیلم جلوه های ویژه میدانی نداشته است و همه صحنه های مربوط به تصادفی که در فیلم ساخته شده توسط من با استفاده از تکنیک ویژوال انجام شده است که در این میان خرد شدن شیشه و پرت شدن آیدا با بازی پگاه آهنگرانی و همچنین کج شدن درب ماشین همه با استفاده از پلان های گرفته شده و براساس تکنیک سی جی به وقوع پیوسته است.

 

وی افزود: ارشا اقدسی بدلکار محترم «سارا و آیدا» تنها با شکستن یک گلدان در این فیلم در بخش جلوه های ویژه میدانی کاندیدا شده است، علی رغم اینکه کلیه پلان های مربوطه قبل و بعد از ویژوال در یک لوح فشرده به هیات داوران داده شده بود.

خاکسار با اشاره به فیلم «کمدی انسانی» گفت: این فیلم حجم بسیاری از صحنه های ویژوال داشت به طوریکه فضاسازی شهری این فیلم با استفاده از تکنیک سه بعدی ساخته شد اما هیات داوران در کمال تعجب توجهی به آن نشان ندادند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید