کوئنتین تارانتینو قتل‌های خانواده منسن را فیلم می‌کند

هنردستان : گفته می‌شود کارگردان تعدادی از به یادماندنی‌ترین و خشن‌ترین فیلم‌های هالیوود، یکی از بدنام‌ترین پرونده‌های قتل تاریخ آمریکا را با حضور بازیگران درجه یک به عنوان پروژه بعدی‌اش انتخاب کرده است

به نقل از هالیوود ریپورتر، کوئنتین تارانتینو دارد به آرامی جدیدترین پروژه‌اش را به راه می‌اندازد و با بازیگران درجه یک صحبت می‌کند تا برداشتی خاص از قتل‌های خانواده مَنسِن بسازد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، کوئنتین تارانتینو دارد به آرامی جدیدترین پروژه‌اش را به راه می‌اندازد و با بازیگران درجه یک صحبت می‌کند تا برداشتی خاص از قتل‌های خانواده مَنسِن بسازد.

این پروژه که عنوانش مشخص نیست، توسط تارانتینو نوشته شده و خود او هم روی صندلی کارگردانی می‌نشنید. منابع آگاه به هالیوود ریپورتر می‌گویند هاروی و باب واینستین که فیلم‌های قبلی تارانتینو را تهیه و اجرایی کرده‌اند، در این پروژه هم حضور خواهند داشت.

منابع آگاه می‌گویند تارانتینو دارد فیلمنامه را تمام می‌کند و برد پیت که با این فیلمساز در فیلم «حرامزاده‌های لعنتی» کار کرد، و همچنین جنیفر لارنس، از جمله کسانی هستند که برای نقش‌آفرینی در این پروژه با آن‌ها تماس گرفته شده است. برنامه این است که فیلمبرداری در سال ۲۰۱۸، احتمالا در تابستان آغاز شود.

هنوز جزییات خاصی از فیلمنامه منتشر نشده، اما یکی از داستان‌های آن حول محور شارون تِیت می‌گردد، بازیگر و همسر رومن پولانسکی کارگردان که توسط منسن و پیروانش در سال ۱۹۶۹ در خانه‌اش به قتل رسید.

منسن به گروهی از پیروانش دستور داده بود تا به ساکنان خانه‌ای در بخش بندیکت کنیون شهر لس‌آنجلس حمله کنند و باور داشت که یک تولیدکننده موسیقی که کمی قبل او را رد کرده بود، در آن خانه زندگی می‌کند. با این حال، مدتی پیش آن فرد خانه را به پولانسکی اجاره داد بود و دیگر آنجا زندگی نمی‌کرد. به این ترتیب، طی گذر چند ساعت در شب هشتم آگوست، چهار پیرو منسن با استفاده از اسلحه و چاقو به طرز بی‌رحمانه‌ای تِیت که هشت ماه حامله بود و چهار نفر دیگر را که در خانه بودند به قتل رساندند. پولانسکی آن موقع در اروپا مشغول فیلمبرداری یکی از پروژه‌هایش بود.

در سال ۱۹۷۱، منسن و تعدادی از اعضای گروهش به خاطر این قتل‌ها و قتل‌های دیگری که در همان تابستان به وقوع پیوست، به گذراندن باقی عمرشان در زندان محکوم شدند. منسن در حال حاضر ۸۲ سال دارد و در زندان ایالتی کالیفرنیا به سر می‌برد.

اگر پروژه منسن-تیت تبدیل به فیلم بعدی تارانتینو بشود، از این لحاظ خاص می‌شود که نخستین فیلم او بر پایه وقایع حقیقی خواهد بود. تارانتینو به این خاطر معروف است که ژانرهای محبوب خودش یعنی جنایی، وسترن و استفاده سینمایی از کلیشه‌های سیاه‌پوستان را می‌گیرد و در عین حالی که از آن‌ها تجلیل می‌کند، آن‌ها را با استفاده از بازیگران و فیلمنامه درجه یک، ترفیع می‌دهد.

او همچنین تا به حال توانسته شخصیت‌های قدرتمند و به یادمادنی زن زیادی خلق کند، از شخصیت اول فیلم «جکی براون» گرفته تا عروس در «بیل را بکش» و شخصیت‌های زن «ضد مرگ». تیت هم می‌تواند جدیدترین شخصیت زنی باشد که به این لیست ملحق می‌شود.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید