توضیحات مشاور نهاد کتابخانه‌های عمومی در خصوص طراحی لباس خاص کتابداران

هنردستان: عضو هیات امنا و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: طراحی لباس خاص کتابداران، وظیفه قانونی و خواسته خود ایشان بود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی کارگروه  ساماندهی مد و لباس، دکتر مهردخت وزیرپور، مشاور دبیرکل نهادکتابخانه های عمومی کشور در مراسم تجلیل از طراحان برگزیده جشنواره طراحی لباس کتابدار گفت: برنامه انتخاب آثار برگزیده با همکاری مستمر معاونت توسعه کتاب و کتابخوانی و کارگروه ساماندهی مد و لباس میسر شد و امید داریم این روند با حمایت همه مسولان فرهنگی در دیگر بخش‌های استمرار داشته باشد.

 

  

وی با اشاره به اینکه با توجه به نظرخواهی انجام شده از سوی طراحان، لباس متحدالشکل  وظیفه قانونی وخواسته خود کتابداران بود، افزود: با بهره گیری از سامانه “سامان” نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از کتابداران نظرخواهی شد و بر اساس این نظرخواهی جلسات مستمری میان کتابداران و طراحان لباس برگزار شد.

 

وزیرپور ادامه داد: در این مسیر حتی زمینه بازدید طراحان لباس از کتابخانه‌ها فراهم شد و از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها بازدید به عمل آمد.

 

وزیری همچنین گفت: ارسال بیش از 253 اثر برای این جشنواره نوید بخش این است که باید برای همه بخش‌های فرهنگی زمینه دست یابی به این فرصت‌ها فراهم شود.

 

در این مراسم همچنین اسماعیل شفاعی معاون مالی اداری نهادکتابخانه های عمومی کشور گفت: به دلیل اینکه داعیه دار فرهنگ غنی اسلامی هستیم، وظیفه داریم بومی  کردن این میراث فرهنگی به درستی رعایت کنیم. نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف تأمین پوشش کتابداران و  با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس، نخستین جشنواره  ” لباس کتابدار” را برگزار کرد.

 

وی گفت: در این مرحله  نیازمند تدوین زیرساخت منطقی و درست  هستیم . تلاش کردیم با تأمین رفاه کتابداران و کارکنان  نهاد و نیز رعایت اصول وشاخص های اسلامی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی  را با توجه به  اقتصاد مقاومتی رعایت کنیم تا آرامش همکاران مان را به دست آوریم .

 

همچنین در این مراسم حمید قبادی، دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس نیز گفت: با همراهی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای نخستین‌بار به برگزاری جشنواره کتابدار نائل شدیم. ضمن اینکه این اقدام دقیقاً مطابق ماده ٩ قانون ساماندهی مدولباس مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و نه تنها اقدام تشریفاتی نیست ، بلکه یک وظیفه قانونی محسوب می‌شود . خرسندیم از اینکه این نهاد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌های حوزه کتاب  به اهمیت لباس مشاغل واقف بوده و با ارائه و پیاده‌سازی طراحی لباس کتابداران آقا و خانم گامی بلند و مهم در جهت تولید ملی و کمک به گرداندن چرخه اقتصاد کشور، تبلور فرهنگ اسلامی و ایرانی در پوشش خادمان علم و کتاب، و ایجاد نمادی  مناسب و شایسته برای صاحبان مشاغل ایران سربلند برداشته و جلو دار ایفای این وظیفه قانونی است . همچنین امیدواریم این همکاری‌ها با سایر سازمان‌های کشور نیز در قالب‌های مختلف صورت گرفته و یا ادامه یابد.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »