«پدرسالار» و «شب دهم» با سرعت سریال‌های امروز ساخته نشدند

هنردستان: محمود پاک نیت معتقد است سریال های موفقی چون «پدرسالار» و «شب دهم» با سرعت سریال های امروزی ساخته نشدند و پیش‌تولیدهای چند ماهه داشتند.

 

به گزارش هنردستان، محمود پاک‌نیت بازیگر سینما و تلویزیون، با اشاره به فعالیت این روزهای خود در حوزه تلویزیون بیان  کرد: فعلا در حال استراحت و سفر هستم تا زمانیکه متن و فیلمنامه خوبی به دستم برسد و دوباره مشغول به کار شوم.

 

وی که تابستان امسال با سریال «پریا» در شبکه سه حضور داشت درباره فیلمنامه های تلویزیونی و نقش های پیشنهادی بیان کرد: سه سریال از زمان بازی در «پریا» به من پیشنهاد شد که در مورد یکی از آثار نتوانستم شخصیت مورد نظر را بپذیرم. مدتی پیش نیز در اثر سینمایی حسین تبریزی بازی کردم که در بندر عباس بودیم و به تازگی بازی من تمام شده است.

بازیگر سریال «پس از باران» درباره فیلمنامه های سریال های تلویزیونی عنوان کرد: اکثر فیلمنامه های پیشنهادی ضعیف هستند و نمی دانم چطور این آثار تصویب می شوند. چه بهتر کارهایی باشد که مردم با آنها ارتباط برقرار کنند، نه اینکه وقت مردم را بگیرد و بعد نکته خاصی را ارایه نکند.

وی اضافه کرد: صداوسیما باید از فیلمنامه نویسان حمایت کند. قطعا فیلمنامه نویسان خوب فراوان هستند اما آنها هم برای گذران زندگی خود کار می کنند و باید تامین باشند تا بتوانند خوب بنویسند. نباید کارها را به سرعت و به شکل مناسبتی تنها چند ماه قبل از یک مناسبت به افراد بسپاریم تا روند نگارش، کارگردانی، تولید و… با سرعت بالا به نتیجه برسد. برعکس باید فرصت فکر کردن در پیش‌تولید و همه کارهای اولیه به تیم یک کار داده، متن کامل شده و بعد تصویب شود.

بازیگر «پدرسالار» با اشاره به سریال هایی که در دهه های ۷۰ و ۸۰ بازی کرده است، بیان کرد: سریال هایی مثل «پدرسالار»، «پس از باران»، «شب دهم» و… آثاری بودند که نگارش آنها کامل می شود و بعد افراد مختلف آنها را می خواندند. پیش تولید این آثار چند ماه طول می کشید ولی اکنون با سرعتی که در ساخت سریال ها وجود دارد دیگر چنین آثاری ساخته نمی شود.

پاک نیت در پایان اظهار کرد: فعلا صبر می کنم تا زمانیکه دوباره کار خوبی پیشنهاد شود و بعد بازی می کنم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید