برپایی نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی

هنردستان :نخستین دوره­ نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در خانه­ هنرمندان ایران برپا می­‌شود.

این بنیاد در نظر دارد نخستین دوره­ نمایشگاه اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی را در قالب عکس، گرافیک و تصویر با هدف گردآوری آثار و اسناد تصویری اکبر رادی مربوط به سال­ های گذشته و برپایی نمایشگاه به شکل مسابقه و خارج از مسابقه برگزارکند.

 بنیاد اکبر رادی نخستین دوره­ نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی را با همکاری تماشاخانه­ ایران­شهر در خانه­ هنرمندان ایران برگزار می­‌کند.

این بنیاد در نظر دارد نخستین دوره­ نمایشگاه اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی را در قالب عکس، گرافیک و تصویر با هدف گردآوری آثار و اسناد تصویری اکبر رادی مربوط به سال­ های گذشته و برپایی نمایشگاه به شکل مسابقه و خارج از مسابقه برگزارکند.

شورای سیاستگذاری این نمایشگاه در نظر دارد در سال جاری به منظور ارج نهادن به آثار هنری عکاسان و گرافیست­ ها و گردآوری همه­ آثار تصویری را که در حوزه­ عکس و پوستر و طراحی با موضوع آثار و شخصیت اکبر رادی خلق شده ­است، در قالب نمایشگاه و به صورت مسابقه به نمایش درآورد.

موضوعات، محتوا و تم های مورد نظر این نمایشگاه به شرح ذیل است:

گرافیک

تمامی اقلام گرافیکی مرتبط با شخصیت و آثار اکبر رادی از قبیل طراحی پوستر از نمایش­­نامه ­های اجرا شده از آثار اکبر رادی، پوسترهایی با مناسبت نکوداشت، پاسداشت و بزرگداشت، طراحی روی جلد کتاب­ ها، کاتالوگ­ های معرفی ­نامه و شناخت­نامه ­های اکبر رادی و …

عکس

۱- تصاویر مرتبط با اکبر رادی شامل پرتره­ نگاری، مستندنگاری (پشت صحنه­ نمایش­ ها، مراسم و نشست­ ها­ی گوناگون، سخنرانی ها، نکوداشت­ ها، جشنواره ­ها و…)

۲- عکس ­های تئاتر که با نویسندگی استاد اکبر رادی روی صحنه رفته ­اند.

یادآوری: در بخش عکس ­های تئاتر نمایش­نامه­ های اکبر رادی، هر عکس حتما باید دارای دو خط توضیحات (کپشن) باشد و ترجیحا عکس­ های ارسالی با محتوای متن نمایش­نامه و شخصیت­ های شناخته­ شده­ آثار اکبر رادی مرتبط باشد.

شرایط و مقررات:

۱- شرکت در این مسابقه و نمایشگاه برای تمامی هنرمندان آزاد است.

۲- آثار ارسالی می­بایست مربوط به آثار و شخصیت استاد اکبر رادی باشد.

۳- هر شرکت­ کننده در بخش ­های گرافیک و عکس، در هر بخش مجاز است تا ۱۰ اثر ارسال کند.

۴- آثار ارسالی محدودیت تاریخی ندارد. شرکت­ کنندگان می­ توانند اثر یا آثار مرتبط با شخصیت و آثار اکبر رادی را که مربوط سال­ های گذشته باشند، ارسال کنند.

۵- هر شرکت ­کننده متقاضی در هر دو بخش مجاز به ارسال اثر است.

۶- تمامی آثار ارسالی باید با موازین و مقررات جشنواره مطابقت داشته­ باشند.

۷- به آثاری که بعد از پایان مهلت اعلام ­شده در فراخوان، به دبیرخانه­ این نمایشگاه ارسال شود، ترتیب اثر داده ­نمی­ شود.

۸- برگزارکننده در صورت ارسال نامناسب آثار و صدمه­ دیدگی در مسیر ارسال هیچ­گونه مسئولیتی ندارد.

۹- تصمیم ­گیری موارد پیش­بینی­ نشده در هنگام برگزاری مسابقه بر عهده­ برگزار کننده است.

۱۱- برگزار ­کننده مجاز است از آثار منتخب در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع ­رسانی و تبلیغاتی (محیطی، فضای مجازی و رسانه­ ای) خود در زمان برگزاری نمایشگاه  و بعد از آن استفاده کند.

۱۲- آثار راه­ نیافته به مسابقه و نمایشگاه در بنیاد اکبر رادی آرشیو می ­شود تا پس از تأسیس موزه­ آثار اکبر رادی با ذکر نام خالق اثر در آن­جا نگه­داری شود.

علاقه مندان برای شرکت در این نمایشگاه می­ توانند آثار عکس، پوستر و طراحی خود را تا تاریخ ۲۱ مردادماه ۱۳۹۶ با فرم ثبت ­نام با قابلیت چاپ (قطع اثر اورجینال)، رزولیشن ۳۰۰ و فرمت jpg به پست الکترونیکی n.a.t.asareradi@gmail.com ایمیل کنند یا به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، خیابان برفروشان، ضلع جنوب شرقی باغ هنر، تماشاخانه­ ایران­شهر، دبیرخانه­ تماشاخانه­ ایران­شهر از طریق پست سفارشی یا پست پیشتاز ارسال کنند.

نخستین دوره­ نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی به دبیری ابراهیم حسینی از ۱۷ تا ۲۹ شهریورماه سال ۱۳۹۶ در نگارخانه­ تابستان خانه­ هنرمندان ایران برگزار می ­شود و برگزیدگان این نمایشگاه طی برگزاری آیین پایانی در ۲۹ شهریورماه ۹۶ در تالار جلیل شهناز خانه­ هنرمندان ایران معرفی می شوند.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید