اقدام انتحاری یک گروه فیلمسازی در کاخ جشنواره

هنردستان: نشست‌خبری فیلم فصل نرگس فقط با حضور تهیه‌کننده اثر برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، نشست‌خبری فیلم فصل نرگس که قرار بود با حضور عوامل این فیلم برگزار شود؛ تنها با حضور سحر صباغ‌ سرشت؛ تهیه‌کننده فیلم برگزار شد.

 

صباغ سرشت با بیان اینکه از اصحاب رسانه بسیار سپاسگزارم که در طول ساخت فیلم همراه ما بودند، گفت: ما همیشه وامدار اهالی مطبوعات هستیم و از تاثیر بسزا و موثر آنها در حمایت تولیدات فرهنگی به خوبی آگاهیم.

او با اشاره به عدم حضور عوامل فیلم ادامه داد: من و گروه فیلم فصل نرگس هیچ مشکلی نداریم و تا امروز همه عوامل در سینماهای مردمی کنار مردم بودیم و تا این لحظه هیچ مشکلی با هم نداشتیم.

او با تاکید بر اینکه مجبور به انجام این اقدام انتحاری شدیم، گفت: من به دلیل اینکه به روند برگزاری جشنواره از ابتدا یعنی انتخاب آثار، روند برگزاری و درنهایت اطلاع‌رسانی نامزدهای جشنواره اعتراض داشتیم، تصمیم گرفتیم عوامل گروه در این نشست شرکت نکنند.

تهیه‌کننده فیلم فصل نرگس افزود: اعلام زودهنگام نامزدها باعث شد فیلم ما هنگام نمایش مهجور واقع شود و تنها بماند. شاید اگر نامزدها زمان دیگری اعلام می‌شدند فیلم ما در کاخ جشنواره و زمانی که برای روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و منتقدان به نمایش درمی‌آمد تنها نمی‌ماند و سالن پرمی‌شد حتی اگر تماشاگران در میان نمایش هم سالن را ترک می‌کردند بازهم این‌قدر به فیلم ظلم نمی‌شد.

او ادامه داد: عوامل فیلم ما نیز تصمیم گرفتند برای اینکه وقت جشنواره و خبرنگاران را نگیرند در این نشست شرکت نکنند چراکه امروز در جشنی که برای کاندیداها برگزار می‌شود خبرنگاران باید در آن مراسم نیز حاضر شوند.

صباغ سرشت تاکید کرد: من به شما قول می‌دهم بعد از پایان جشنواره یک اکران اختصاصی برای سینماگران، اهالی مطبوعات و منتقدان داشته باشیم و پس از آن نیز نشست نقد و بررسی فیلم را برگزار کنیم اما امروز حال دوستان من خوب نیست و از همین رو تصمیم گرفتیم در این نشست حضور نداشته باشیم.

او با تاکید بر اینکه این عدم حضور را حق ما بدانید، گفت: این عدم حضور در نشست به معنی اعتراض به کاندیداهای جشنواره نیست بلکه من مفتخرم در لیست کاندیدها حضور ندارم چراکه در واقع این داوری سلیقه و انتخاب داوران بوده و ما به این انتخاب و سلیقه معترض نیستیم و حتی خشمگین و ناراحت هم نیستیم و علت عدم حضور ما اعتراض نیست.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: ما وقتی فیلم را می‌سازیم و در جشنواره حاضر می‌شویم شرایط آن را می‌پذیریم اما این پذیرش به معنی این نیست که حق انتقاد نداشته باشیم. در اکثر جشنواره‌های دنیا فیلم‌ها اکران می‌شوند و بعد از آن جشنواره برگزار می‌شود اما در جشنواره فجر که چنین امکانی وجود ندارد بهتر است فیلم‌هایی که در بخش مسابقه حضور دارند زودتر و قبل از اعلام اسامی کاندیدها نمایش داده شوند.

او با بیان اینکه عوامل فیلم فصل نرگس فردا در حمایت از فیلم‌های جشنواره در این کاخ حضور خواهند داشت، گفت: متاسفانه امروز شاهد اتفاق دیگری هم بودم و دوست منتقدی که فیلم‌های سینما را در برنامه معتبر خود نقد و تحلیل و بررسی می‌کند هنوز نیمی از فیلم نگذشته بود سالن را ترک کرد.

صباغ سرشت خطاب به این منتقد گفت: دوست عزیز شما به عنوان یک منتقد موظف هستید فیلم را کامل ببینید حتی اگر از آن خوش‌تان نیاید، از آنجا که قرار است این فیلم را نقد و بررسی کنید چرا احترام، شأن و وقار یک تیم کاملا حرفه‌ای را با این رفتار خود زیر سوال می‌برید؟

او در پایان تاکید کرد: امروز حال دوستان من خوب نبود و ما این تصمیم را پس از پایان فیلم گرفتیم و قرار شد هیچ‌یک از اعضای گروه در این نشست‌خبری حضور نداشته باشند چراکه نه ساعت نمایش، نه روز نمایش، و نه وضعیت نمایش فیلم ما خوب نبود.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »