نگین صدق گویا: دلتنگ تلویزیون هستم اما…

هنردستان :نگین صدق گویا بیش از دو دهه است که در نقش های گوناگونی، فیلم ها و سریالهای بسیاری را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

«واکنش پنجم»، «انتخاب»، «زن امروز»، «تیک تاک»، «ساعت صفر»، «به کجا چنین شتابان» و… از جمله آثاری اند که وی در آن حضور داشته است.

«واکنش پنجم»، «انتخاب»، «زن امروز»، «تیک تاک»، «ساعت صفر»، «به کجا چنین شتابان» و… از جمله آثاری اند که وی در آن حضور داشته است.
وی که مدتی است از دنیای تصویر فاصله گرفته است، درباره آخرین پیشنهادات و فعالیتهای اخیرش عنوان کرد: متأسفانه کماکان من مشغول کار خاصی در سینما و تلویزیون نیستم. این اتفاق در حالی است که من دوست نداشتم از این فضا فاصله بگیرم، اما از سوی دیگر مایل نبودم تا با کارهای سطح پایین این فاصله را کم کنم، در واقع ترجیحم بر این بود که کاری که خوب نباشد را نپذیرم. حداقل این است که آن اثر از معیارهایی که آدم در ذهنش دارد، ۵۰-۶۰ درصدش را داشته باشد و انگیزه ای شود تا من نوعی آن را بپذیرم. اما در کاری که اینگونه نباشد، علاوه بر عدم انگیزه، حضور در آن باعث می شود تا بعد از دیدن کار ناراحت و سرخورده شوی و انتقادات زیادی را بشنوی، اوضاع و احوال پرداخت ها نیز در این مجموعه ها تعریفی ندارد، پذیرش این نوع پروژه ها یعنی هم کار بد کنی، هم دستمزد بگیری و هم از طرف مردم به تو انتقاد شود و این اتفاق جالبی نیست. در کل زمانی که کار و نقش خوب باشد، چرا که نه، هر بازیگری دوست دارد در آن حاضر شود.
صدق گویا در پاسخ به میزان دلتنگی که این فاصله از تصویر برای او دارد، گفت: بله، واقعیت این است که من خیلی دلتنگ این فضا شده ام، اما بیش از حضور در این عرصه دلتنگ یک کار خوب و قابل هستم تا هر کاری با هر کیفیتی.
بازیگر «به کجا چنین شتابان» در خصوص پیشنهاداتی که در حوزه تصویر و تئاتر داشته، عنوان کرد: کم و بیش در سینما و تلویزیون پیشنهاداتی وجود داشته که به دلایلی که گفتم، قابل پذیرش نبودند. اما در تئاتر یکی- دو پیشنهاد خوب داشتم که مایل بودم تا یکی از آنها را به کارگردانی عبدالرضا اکبری کار کم، اما از آنجایی که مدتی است درگیر تمرین کنسرت هستیم، نتوانستم در این اثر حاضر شوم، چرا که ساعت اجرای کنسرت و نمایش با هم یکی بود و راهی برای هماهنگی آن نبود، به همین جهت اجباراً اغلب پیشنهادات تئاتری را نمی توانستم بپذیرم.
صدق گویا با اشاره به زمان برگزاری کنسرت خود تصریح کرد: درباره زمان اجرای این کنسرت تاکنون صحبت هایی شده است، اما به طور دقیق نمی توانم تاریخی را بگویم، ولی فعلاً قرار است تا اواخر شهریور این اتفاق بیفتد.
وی در پایان در خصوص معیارهایی که برای پذیرش یک کار دارد، خاطرنشان کرد: مهمترین مسئله برای یک کار خوب سناریو آن است، در واقع شاید داستانی تکراری باشد، اما پرداخت صحیح به آن، موضوعی است که اهمیت دارد. این پرداخت باید درست باشد و دیالوگ های قابل لمسی داشته باشد، خود من خیلی اوقات کارهایی را دیده ام که با وجود گروه خوب آن، غیرقابل تحمل اند از همین رو شخصیت پردازی کاراکترها، دیالوگ ها و منطقی بودن قصه از مهمترین عوامل یک کار خوب است.

منبع :بانی فیلم 

امتیاز دهید