تجلیل از نامزدهای جشنواره فیلم فجر به سبک اسکار+عکس‌ها

هنردستان: مراسم تجلیل از نامزدهای سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر؛ امسال برای اولین بار به سبک مراسم اسکار؛ در خانه همایش برگزار شد. این مراسم تنها به معرفی و تجلیل از نامزدهای جشنواره اختصاص داشت و قرار است در جشن اختتامیه؛ برگزیدگان نهایی جشنواره معرفی شوند.

 

به گزارش هنردستان؛ در این مراسم که اجرای آن را محمد سلوکی برعهده دارد، جمعی از سینماگران، نامزدهای سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر، مدیران سینمایی و اهالی رسانه حضور دارند.

 

در بخش اول با حضور رامین حیدری فاروقی و مهدی باقری، محمد حیدری و حبیب احمدزاده از نامزدهای بخش مستند جشنواره فیلم فجر تقدیر شد.

در بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، سیدوحید حسینی برای پژوهش فیلم «بزرم رزم»، سیدمحمدرضا هاشمیان برای پژوهش «رئیس الوزراء»، همیلا موید برای تدوین «صفر تا سکو»، امین ابوالصدق برای صداگذاری «صفر تا سکو»، مرتضی پایه‌شناس برای تدوین «کویرس وطن کوچک من»، بهروز بادروج برای فیلمبرداری «آهستگی»، آرش لاهوتی (آبی کمرنگ)، یاسر خیر (آهستگی)، حسام اسلامی (متهمین دایره بیستم)، سحر مصیبی (صفر تا سکو)، محمد کارت (آوانتاژ) در بخش بهترین کارگردانی و حسام اسلامی (متهمین دایره بیستم)، یاسر خاسب (آهستگی)، مهدی همایونفر (بزم رزم)، مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی (صفر تا سکو)، آبان عسگری و محمد کارت (آوانتاژ) تجلیل شدند.

در ادامه مراسم با حضور رویا نونهالی و دبیر جشنواره؛ از نامزدهای بخش عکس و نامزدهای بهترین چهره‌پردازی تجلیل شد.

در بخش عکس سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، امیرحسین شجاعی برای مجموعه عکس‌های فیلم رگ خواب، امید صالحی برای مجموعه عکس‌های فیلم اسرافیل، مریم تخت‌کشیان برای مجموعه عکس‌های فیلم نگار، احمدرضا شجاعی برای مجموعه عکس‌های فیلم خفه‌گی و سحاب زری‌باف برای مجموعه عکس‌های فیلم ماجرای نیمروز تجیل شدند.

در بخش بهترین چهره‌پردازی جشنواره سی‌ و پنجم فیلم فجر، سودابه خسروی برای اسرافیل، عبدالله اسکندری برای خوب، بد، جلف، ایمان امیدواری برای زیرسقف دودی، مهرداد میرکیانی برای یک روز بخصوص و علی بهرامی‌فر برای ایتالیا ایتالیا روی صحنه آمدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش بهترین جلوه‌های ویژه بصری و جلوه‌های ویژه میدانی، نامزدهای این بخش شامل محمد لطفعلی برای آباجان، مهدی قاسمی برای ویلایی‌ها، سینا قویدل برای رگ خواب، محمدرضا نجفی امامی برای بیست و یک روز بعد و کامران سحرخیز و امیر سحرخیز برای پشت دیوار سکوت، آرش آقابیک برای فیلم‌های یک روز بخصوص، خفه‌گی و رگ خواب، حمید رسولیان برای گشت ارشاد 2 و چراغ‌های ناتمام، ایمان کرمیان برای ویلایی‌ها، آرشا اقدسی برای سارا و آیدا و محسن روزبهانی برای ماجرای نیمروز با حضور محمدرضا تخت‌کشیان و دبیر جشنواره مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند. 

در ادامه مراسم با حضور ایرج رامین فر و دبیر جشنواره؛ نامزدهای رشته طراحی صحنه و لباس بصورت جداگانه تجلیل شدند.

در بخش طراحی صحنه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، کامیاب امین عشایری برای یک روز بخصوص، کیوان مقدم برای تابستان داغ، محسن نصراللهی برای بدون تاریخ بدون امضا، بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز، نگار نعمتی برای نگار، نازنین خزاعی برای تابستان داغ، بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز، مه‌لقا ناقد برای ویلایی‌ها و کامیاب امین عشایری برای یک روز بخصوص نامزد شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

نامزدهای بهترین صدابرداری و صداگذاری و موسیقی نیز به‌صورت جداگانه با حضور شهرام اسدی و دبیر جشنواره تجلیل شدند. همچنین بخش تقدیر و تجلیل از نامزدهای رشته تدوین و بهترین فیلمبرداری و بازیگر نقش مکمل زن با حضور اکبر نبوی و دبیر جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

در بخش تدوین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، سپیده عبدالوهاب برای سد معبر، بهرام دهقان برای نگار، حسن حسندوست برای فراری، سهراب خسروی برای تابستان داغ و احمد مرادپور برای سارا و آیدا مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش بهترین فیلمبرداریِ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، مسعود سلامی برای گشت ارشاد ۲، پیمان شادمانفر برای بدون تاریخ بدون امضا، بهرام بدخشانی برای نگار، محمد آلادپوش برای سوفی و دیوانه و هومن بهمنش برای تابستان داغ تقدیر شدند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، نیز گیتی قاسمی برای سد معبر و ویلایی‌ها، مینا ساداتی برای تابستان داغ، زکیه بهبهانی برای بدون تاریخ بدون امضا، ثریا قاسمی برای ویلایی‌ها و شبنم مقدمی برای آباجان تقدیر شدند.

 در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، نیز هادی حجازی‌فر برای ماجرای نیمروز، ساعد سهیلی برای گشت ارشاد ۲، نوید محمدزاده برای بدون تاریخ بدون امضا، نادر فلاح برای سد معبر و انزوا و جواد عزتی برای ماجرای نیمروز تجلیل شدند.

معرفی نامزدهای بهترین بازیگر زن و مرد با حضور محمد مهدی دادگو و محمد حیدری برگزار شد.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر،امیر آقایی برای بدون تاریخ بدون امضا، محسن تنابنده برای فراری، مهرداد صدیقیان برای ماجرای نیمروز، علی مصفا برای تابستان داغ و حمید فرخ‌نژاد برای خوب، بد، جلف تجلیل شدند. در این میان؛ امیر آقایی، علی مصفا و حمید فرخ‌نژاد در سالن حضور نداشتند.

در بخش بهترین بازیگر زن سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر،نیز  از میلا زارعی برای زیر سقف دودی، لیلا حاتمی برای رگ خواب، پریناز ایزدیار برای تابستان داغ، غزل شاکری برای سارا و آیدا، سارا بهرامی برای ایتالیا ایتالیا و هدیه تهرانی برای اسرافیل تجلیل شدند. در میان نامزدهای این بخش؛ سارا بهرامی، لیلا حاتمی و پریناز ایزدیار در سالن حضور نداشتند.

ادامه معرفی نامزدهای سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با حضور حجت‌الله ایوبی و محمدرضا هنرمند برگزار شد.

در بخش بهترین فیلمنامه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، از منیر قیدی و ارسلان امیری برای ویلایی‌ها، کامبوزیا پرتوی برای فراری، پیام کرمی برای تابستان داغ، سعید روستایی برای سد معبر و وحید جلیلوند و علی زرنگار برای بدون تاریخ بدون امضا تقدیر شد.

در بخش بهترین کارگردانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر،از وحید جلیلوند برای بدون تاریخ بدون امضا، ابراهیم ایرج‌زاد برای تابستان داغ، پوران درخشنده برای زیر سقف دودی، محمدحسین مهدویان برای ماجرای نیمروز، علیرضا داوودنژاد برای فراری و رامبد جوان برای نگار تقدیر شدند. در زمان تقدیر از نامزدهای بهترین فیلم؛ کامبوزیا پرتوی و رامبد جوان در سالن حضور نداشتند.

 

photo_2017-02-07_21-02-08 - Copy

photo_2017-02-07_21-02-21 - Copy

photo_2017-02-07_21-01-52 - Copy

photo_2017-02-07_21-02-34 - Copy

photo_2017-02-07_21-02-28 - Copy

photo_2017-02-07_21-02-45 - Copy

photo_2017-02-07_21-01-59 - Copy

photo_2017-02-07_21-02-52

photo_2017-02-07_21-31-54

photo_2017-02-07_21-31-42

photo_2017-02-07_21-31-24

photo_2017-02-07_21-31-35

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید