افتتاح پردیس تئاتر تهران با حضور شهردار تهران

هنردستان: مرکز هنرهای نمایشی پردیس تئاتر تهران با حضور شهردار تهران و جمعی از چهره‌ها و پیشکسوتان هنری و فعالان عرصه تئاتر و جمعی از مردم افتتاح شد.

 

به گزارش هنردستان، افتتاح رسمی مرکز هنرهای نمایشی پردیس تئاتر تهران با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان پیشکسوت همچون ایرج راد، مرضیه برومند،‌ مائده طهماسبی،‌ لیلی رشیدی،‌ داریوش اسدزاده و … عصر امروز سه‌شنبه در منطقه پانزده تهران افتتاح شد.

 

در این مراسم  ابتدا در فضای باز گروه‌های تئاتری،‌ عروسک‌های نمایشی، گروه‌های کردی،‌ مازندرانی،‌ ترکی و … به اجرای برنامه پرداختند. همچنین در این مراسم هنرمندان به شهدای آتش‌نشان و یادبودی که از آنها در سالن وجود داشت ادای احترام کردند. پس از اقامه نماز مراسم افتتاحیه رسماً در سالن اصلی این پردیس تئاتر تهران آغاز شد که در ابتدای آن گروه موسیقی بر روی صحنه رفتند و پس از آن صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و نام هنرمندان تازه درگذشته و شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو اظهار کرد: این پردیس ۱۰ سالن دارد و ظرفیت سالن اصلی آن ۸۰۰ نفر است. یک سالن سینمایی با ظرفیت ۳۰۰ نفر و با بهترین تجهیزات در این سالن تهیه شده است. همچنین هفت سالن دیگر که نام بازیگران پیشکسوتی همچون مرحوم رشیدی و … بر آن نامگذاری شده است در این پردیس تعبیه شده است.

وی گفت: با افتتاح این سالن فاصله شمال و جنوب شهر کم شده است و ظرفیت آن دو برابر ظرفیت تئاتر شهر است. در دو یا سه ماه آینده سالنی مشابه این مرکز در خیابان ملک به اسم پردیس تئاتر صبا افتتاح می‌شود. همچنین اکنون بزرگترین فروشگاه کتاب برای آمریکا است. اما در ظرف سه ماه آینده سالن باغ کتاب تهران با فضای 65 هزار متر مربع را افتتاح می‌کنیم.

او ادامه داد: ما در کنار کارهای فرهنگی هنری در شهرداری تهران به یکسری از کارهای اجتماعی که جزو وظایف شهرداری نیست اقداماتی داشته‌ایم. بیش از 10 هزار نفر کودک بازمانده از تحصیل را در جامعه داریم که ما با تعیین تجهیزات و حضور معلمان علاقه‌مند به این کار کلاس‌هایی را از سوی شهرداری برای آنها برگزار می‌کنیم، چراکه وظیفه انسانی و اخلاقی ما این را حکم می‌کند.

صلاحی یادآور شد: امروز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری پنج پردیس سینمایی شناخته شده داریم که در چند سال گذشته تاسیس شده اند؛ همچنین دو پردیس تئاتر داریم.

در ادامه نمایش فرهاد تجویدی بر روی صحنه رفت و پس از آن گروهی نمایشی ویژه گرامیداشت یاد آتش‌نشانان را اجرا کرد.

در این مراسم با حضور قالیباف،‌ صلاحی، جعفری و هنرمندان پیشکسوتی همچون محمد کاسبی، جهانگیر الماسی، آهو خردمند، بهرام شاه‌محمدلو از خانواده استاد مرحوم داوود رشیدی (مرضیه برومند،‌ احترام برومند و لیلی رشیدی) و همچنین از خانواده نویسنده تئاتر مرحوم استاد محمد تقدیر شد.

همچنین در ادامه از داریوش اسدزاده،‌ ایرج راد،‌ بهزاد فراهانی،‌ پری صابری،‌ اصغر همت،‌ مرضیه برومند،‌ حمید مظفری،‌ داود فتحعلی بیگی،‌ حسین محب اهری،‌ مائده طهماسبی،‌ ابراهیم آبادی،‌ به پاس سال‌ها فعالیت‌های جدی هنری در عرصه نمایش، تئاتر و … تقدیر شد.

در این مراسم نیز گروهی از فرزندان شهدا با اهدای شاخه گلی به قالیباف از او تقدیر کردند.

در بخش دوم تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر از حسین عاطفی به پاس سال‌ها تلاش برای کانون‌های نمایشی و توجه به جوانان، سهراب سلیمی،‌ کاظم هژیر آزاد، داریوش مودبیان مولف، مترجم،‌ کارگردان و پژوهشگر،‌ محمد بهرامی در حوزه روابط عمومی، حسین مسافر آستانه به پاس کمک به رشته تئاتر،‌ نصراله قادری به پاس توجه به معرفی و نقد تئاتر، فرهاد تجویدی به پاس کار جدی برای جوانان علاقه‌مند تئاتر، زهرا صبوری به پاس کار جدی در نمایش عروسکی و اجرای تئاتر در کشورهای مختلف، مهدی قلعه به پاس تلاش در کار کودک و نوجوان، شیوا مسعودی به پاس تلاش برای آموزش به جوانان علاقه مند به تئاتر تقدیر شد.

همچنین از برنامه‌های ویژه این مراسم، تقدیر ویژه قالیباف از رضا رویگری به پاس سال‌ها تلاش برای مردم و زحمات و خدمات او در عرصه انقلاب بود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »