فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز معرفی شد

هنردستان :هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم «کوچک‌سازی» با بازی «مت دیمون» آغاز به کار خواهد کرد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، کمدی درام «کوچک‌سازی» به کارگردانی «الکساندر پاین» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز، قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان انتخاب شد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، کمدی درام «کوچک‌سازی» به کارگردانی «الکساندر پاین» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز، قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان انتخاب شد.

این فیلم با داستانی از «الکساندر پاین» و همکار دیرین‌اش «جیم تیلور» با بازی «مت دیمون» در نقش اصلی درباره مردی است که تصمیم می‌گیرد برای رسیدن به یک زندگی بهتر خود را کوچک کند.

در این فیلم بازیگران دیگری چون «کریستوف والتز»، «کریستین ویگ»، «لارا درن» و «جیسون سودیکیس» ایفای نقش کرده‌اند.

پس از این که فیلم‌های «الکساندر پاین» در جشنواره‌های کن، تلورید، تورنتو و ساندنس نمایش داشته، این اولین‌بار است که یکی از آثار این کارگردان آمریکایی در جشنواره ونیز به روی پرده می‌رود و نمایش این فیلم در افتتاحیه این جشنواره معتبر سینمایی می‌تواند آغار خوبی برای فصل جوایز سینمایی باشد.

فیلم‌های افتتاحیه جشنواره ونیز در چند سال اخیر با موفقیت فراوانی در فصل جوایز سینمایی همراه بوده‌اند و سال گذشته فیلم «لالا لند» در افتتاحیه این رویداد سینمایی به روی پرده رفت و در ادامه جوایز متعددی از سایر رویدادهای سینمایی کسب کرد. فیلم‌های «جاذبه» و «مرد پرنده» نیز دو فیلم موفق افتتاحیه ونیز در چند سال اخیر بوده‌اند.

فیلم «کوچک‌سازی» قرار است از تاریخ ۲۲ دسامبر توسط کمپانی پارامونت در سینماهای آمریکا اکران شود.

امسال «آنت بنینگ»، بازیگر آمریکایی به عنوان اولین زن در ۱۱ سال اخیر در راس هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره معتبر ونیز قرار گرفته است.

هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز از تاریخ ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریورماه) در ایتالیا برگزار می‌شود.

منبع :ایسنا

امتیاز دهید