سفر دو کارگردان ارمنستانی به ایران

هنردستان :همزمان با برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران توسط گروه هنروتجربه ،دو کارگردان جوان سینمای ارمنستان به ایران می‌آیند.

 آرام شهبازیان و آرن واتیان، دو کارگردانی هستند که در زمان برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران حضور پیدا می‌کنند.

 آرام شهبازیان و آرن واتیان، دو کارگردانی هستند که در زمان برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران حضور پیدا می‌کنند.
آرام شهبازیان متولد سال ۱۹۷۱در ارمنستان است، در سال ۱۹۹۴ از موسسه تئاتر و سینمای دولتی ایروان در رشته کارگردانی فارغ‌التحصیل شد.
از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۷ در لا فیمیس در رشته کارگردانی فیلم تحصیل کرد. وی رییس شرکت تلویزیون ارمنستان(Ar TV)،مدیر شرکت تلوزیون عمومی ارمنستان(Armenian Public TV) و معاون مدیر استودیو “های فیلم” بود و هم اکنون برای تلویزیون شوقاکات کار می‌کند.
در سال ۲۰۰۵ جایزه جشنواره بین المللی فیلم مسکو را در بخش چشم انداز برای فیلم کوتاه آکنر گرفت و درسال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ جایزه بهترین کارگردانی را در بخش فیلمسازان جوان ایروان جشنواره بین المللی فیلم با نام (Yes em) دریافت کرد.
آرن واتیان نیز در سال ۱۹۷۷ در ایروان ارمنستان بدنیا آمد،فارغ التحصیل رشته کارگردانی از موسسه آموزش عالی ایروان است،از سال۱۹۹۹ بازیگر تئاتردراماتیک ایروان بوده است و در چندین فیلم نیز ایفای نقش کرده است.
در سال ۲۰۱۲ فیلم کوتاه (مرد رسی ) را کارگردانی کرد و توانست مدال طلای فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم یونیکا اتریش را در بخش «بهترین فیلم‌های حرفه‌ای» بدست آورد.

منبع :بانی فیلم 

امتیاز دهید