فیلمی برای آنکه جسور باشد و مخاطب جسور هم داشته باشد

هنردستان: نشست پرسش و پاسخ فیلم «ایستگاه اتمسفر» با حضور عوامل فیلم در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش هنردستان؛ در نشستی که به نقد و بررسی فیلم ایستگاه اتمسفر اختصاص داشت و مهدی جعفری نویسنده فیلمنامه و کارگردان، حمیدرضا قربانی تدوینگر، نیما اورکی آهنگساز، رویا افشار، ژاله صامتی، سوگل قلاتیان، رها خدایاری و بابک بهشاد (بازیگران فیلم) در آن حضور داشتند؛ عوامل فیلم با تاخیر وارد جلسه شدند.

 

مهدی جعفری (کارگردان فیلم) در ابتدای ورودش از تاخیر در جلسه عذرخواهی کرد و گفت: متاسفانه برخی از عوامل برنامه رفتند چرا که ما حدود نیم ساعت منتظر ماندیم تا اطلاع دهند نشست در کجا برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه حدود ۲۰ سال است فیلم کوتاه می‌سازم؛ گفت: این فیلم دو سال زحمت من و مهین عباس‌زاده همسرم بود که یک سینمای قصه‌گو بود و دوست داشتیم آن را ‌تجربه کنیم.

در ادامه رویا افشار ضمن تشکر از اهالی رسانه به آشنایی‌اش با جعفری اشاره کرد و گفت: امیدوارم‌ از فیلم لذت برده باشید. مهدی جعفری را از فیلم «سه ماهی» می‌شناختم. وقتی فیلمنامه را به من داد از خواندنش لذت بردم. فیلمنامه جسور، جدی و قوی بود. در ساخت و کارگردانی هم بسیار قوی ظاهر شد‌ که البته خوشحالم از این انتخاب و بازی در این فیلم.

در ادامه ژاله صامتی با بیان اینکه دوستی من با آقای جعفری به سال‌های دور برمی‌گردد، گفت: فیلمنامه را که خواندم متوجه شدم از آن دست فیلمنامه‌هایی است که در آستین دارم اما به علت اینکه گروه حرفه‌ای بود، قبول کردم در آن  بازی کنم.

سپس حمیدرضا قربانی با تبریک به مهدی جعفری اظهار کرد: خوشحالم مهدی جعفری بعد از سال‌ها ساخت فیلم مستند و کوتاه، چنین فیلمی را ساخت و من یک فیلم واقعا انسانی را تدوین کردم.

در ادامه رویا افشار گفت: به همان نسبت که فیلمسازهای ما نسبت به گذشته جسورتر هستند، تماشاگران نیز جسورترند و نظر شما بسیار برای ما مهم است.

او با بیان اینکه سینما از زندگی روزمره ما فاصله گرفته؛ ادامه داد: امروزه شکل سینمای ما از زندگی‌مان دور افتاده و امیدوارم با تولید این نوع فیلم‌ها کمی به سمت شخصیت‌ها و زندگی واقعی برویم.

سپس مهدی جعفری بیان کرد: فیلم ما متکی به قصه است. تلاش شد نقطه‌گذاری درستی انجام شود و ریتم مناسبی داشته باشد. در اجرا به آن شتاب ندادم و به فیلمنامه چیزی اضافه نکردم، چون احتمالا از کاراکترها دور می‌شدیم. باید با یک برآیند به ریتم رسید که نه شتاب بیهوده داشته باشد و نه کند باشد.

سپس حمیدرضا قربانی (تدوینگر) درباره ریتم فیلم بیان کرد: نسخه اولیه فیلم ۱۲۰ دقیقه بود و اگر شتاب بیشتری به قصه می‌دادیم  فیلم الکن  می‌ماند.

جعفری درباره بازی محسن کیایی در یک نقش کاملا جدی گفت: از دو سال پیش فیلمنامه «ایستگاه اتمسفر» را به محسن کیایی داده بودم و او علاقه داشت نقش جدی در سینما بازی کند. محسن در این فیلم علاوه بر نقش جدی، نقش اول را نیز ایفا کرد. او در فیلم‌های طنزی که بازی کرده بود، کارهای خوبی  داشت. او در خیلی از صحنه‌ها به من کمک کرد و خروجی آن نقشی شد که روی پرده آمد.

این کارگردان درباره تجربه ساخت نخستین فیلمش نیز اظهار کرد: فیلم اول ساختن بسیار سخت است و من از همه عوامل ممنونم که در ساخت این فیلم ‌مرا کمک‌ کردند.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »