دیگر فیلم ‏هاى ابرقهرمانى نمى‏سازد

هنردستان : جول شوماخر با فیلم بتمن و رابین خود، نام بتمن را که با فیلم بسیار قوى تیم برتون در سال ١٩٨٩ شروع شده بود را جریحه دار کرد.

پس از شوماخر، کارگردان هاى زیادى از دارن آرونوفسکى تا جاس ودون تلاش کردند تا این برند سینمایی را به دوران اوج خود بازگردانند.


پس از شوماخر، کارگردان هاى زیادى از دارن آرونوفسکى تا جاس ودون تلاش کردند تا این برند سینمایی را به دوران اوج خود بازگردانند. اما در این راه کسى موفق تر از کریستوفر نولان نبود، زمانى که کمپانى برادران وارنر به «شوالیه تاریکى» شانسى دیگر داد.
نولان «بتمن آغاز می شود» را کارگردانى و همچنین در نوشتن آن با دیوید گویر همکارى کرد. این فیلم با بازى کریستین بیل در نقش بتمن نگاهى به مراتب واقع گرایانه تر نسبت به ساخته شوماخر دارد، به گونه اى که روى فیلم هاى غیر تخیلى بعد از خود مانند «کازینو رویال» و «شرلوک هولمز» نیز تاثیر گذاشت. نولان این کیفیت از کار را در دو فیلم بعدى از سه گانه «شوالیه تاریکى» نیز نگاه داشت. با این تاثیر فراوان در فیلم هاى ابرقهرمانى، نولان در گفت و گویی با یاهو اعلام کرد که فکر می کند بهتر است این کار را به افراد دیگر بسپارد. وى افزود: «من این جور فیلم ها را تماشا می کنم و مانند یک طرفدار از آنها لذت مى برم. من ١٠ سال از عمرم را صرف ساخت یکى از آنها کردم. کار کردن روى آن فیلم افتخار بزرگى براى من بود، اما زمان آن رسیده که آن را به دست افراد جدید بسپارم».
می توان فهمید که نولان می خواهد این سبک را کنار بگذارد و داستان هاى اصلى مانند «سر آغاز» یا «میان ستاره اى» را بسازد. یا پروژه هایى مانند «دانکریک» که از آغاز کارش می خواسته بسازد. نولان همچنین علاقه خود به ساخت فیلم جیمز باند را نیز اعلام کرده است.
فرقى نمی کند که نولان چه فیلم هایى در آینده بسازد، چون تمام فیلم هاى آینده که بر اساس شخصیت هاى کتاب هاى کمیک ساخته می شوند با سه گانه او مقایسه خواهند شد.

منبع :بانی فیلم

امتیاز دهید