بازیگر برنده اسکار در ۸۴ سالگی کارگردان می‌شود

هنردستان: الن برستین بازیگری که جایزه اسکار در کارنامه‌اش دارد، در ۸۴ سالگی تجربه کارگردانی را نیز به رزومه کاری‌اش اضافه می‌کند.

 به گزارش  به نقل از هالیوود ریپورتر، الن برستین بازیگری که جایزه اسکار، امی و تونی را دریافت کرده قصد کرده در حالی که ۸۴۴ سال دارد، کارگردانی را هم تجربه کند.

 

او اولین تجربه کارگردانی فیلم بلند خود را با فیلم «حمام کردن فلو» انجام می‌دهد. وی که بازیگر «آلیس دیگر اینجا زندگی نمی‌کند» بود در این فیلم بازیگری هم خواهد کرد و مدیر اجرایی تولید نیز خواهد بود.

در فیلم «حمام کردن فلو» برستین با النور کاپولای ۷۰ ساله همسر فرانسیس فورد کاپولا همراه می‌شود. کاپولا نیز نخستین تجربه کارگردانی‌اش با عنوان «پاریس می‌تواند منتظر شود» را در جشنواره فیلم تورنتو در ماه سپتامبر به نمایش درآورد.

با این حال این زوج هم‌بازی هنوز سن‌شان کم‌تر از تاکیو کیمورا است که در ۹۰ سالگی فیلم «بیداری رویایی» را که سال ۲۰۰۸ اکران شد، ساخت.

فیلم «حمام کردن فلو» الهام گرفته از یک ماجرای واقعی است و بر شخصیتی به نام دنی متمرکز است که این فرصت را پیدا می‌کند تا خانه موقتی‌اش را با یک خانه رایگان عوض کند. آنچه او خبر ندارد این است که یک زن غیرعادی به نام «فلو» که برستین نقش او را بازی می‌کند نیز بخشی از این معامله است. این فیلم که ترکیبی از کمدی و تراژدی است تجربه زندگی مشترک اجباری این دو را که با درس‌هایی از زندگی همراه می‌شود تصویر می‌کند.

لورن لیک بازیگر، فیلمنامه این فیلم را نوشته و کار انتخاب بازیگران در حال انجام است. کار تولید فیلم بهار پیش رو در نیویورک انجام می شود و خانم لیک از بازیگران این فیلم نیز خواهد بود.

الن برستین بازیگری را در دهه ۱۹۵۰ با تئاتر شروع کرد و از دهه بعد وارد دنیای سینما و سریال‌های تلویزیونی شد. اجرای برستین در فیلم «آخرین نمایش تصویر» در سال ۱۹۷۱ او را برای اولین بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن کرد، که باعث شد از آن به بعد به جای نقش مکمل، نقش‌های اول را بازی کند. او برای بار دوم برای نقش خود در فیلم «جن‌گیر» ساخت ۱۹۷۳ نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد، و سپس به خاطر نقش خود در فیلم «آلیس دیگر اینجا زندگی نمی‌کند» ساخته مارتین اسکورسیزی، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.

وی سال ۱۹۷۵ جایزه تونی را به خاطر ایفای نقش اول در تئاتر برادوی «همین موقع، سال بعد» به دست آورد، و جایزه گلدن گلوب و نامزدی جایزه اسکار را برای نقش خود در نسخه سینمایی همین نمایش‌نامه دریافت کرد.

امتیاز فیلم «حمام کردن فلو» در جشنواره فیلم برلین عرضه می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »