«کتاب جنگل» جایزه انجمن جلوه‌های ویژه تصویری را برد

هنردستان: «کتاب جنگل» محصول کمپانی دیزنی به عنوان برنده پانزدهمین دوره جوایز سالانه انجمن جلوه‌های ویژه تصویری آمریکا (VES) انتخاب شد.

به گزارش هنردستان، به نقل از ورایتی، این مراسم که ساعاتی پیش در بورلی هیلتون به کار خود خاتمه دارد به میزبانی پیتون اوسوالت کمدین برگزار شد و برندگان امسال انجمن جلوه‌های ویژه تصویری معرفی شدند.

 

در این مراسم که با حضور بیش از هزار مهمان برگزار شد برندگان ۲۴ جایزه در بخش‌های مختلف معرفی شدند.

به جز «کتاب جنگل» که در چهار بخش شخصیت انیمیشینی، جلوه‌های انیمیشنی، ترکیب‌بندی و فیلمبرداری مجازی نیز موفق به دریافت جایزه شد، سریال «بازی تاج و تخت» از شبکه اچ بی او برای اپیزود «نبرد لعنتی‌ها» چندین جایزه دریافت کرد.

«کتاب جنگل» که نامزد اسکار بهترین جلوه‌های ویژه تصویری نیز هست به کارگردانی جان فاوارو ساخته شده و در ترکیب با جلوه‌های کامپیوتری بر مبنای تلاش راب لگاتو سوپروایزر جلوه‌های ویژه آن در نیوزیلند ساخته شده است.

در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد هنری در بخش جلوه‌های ویژه تصویری به کن رالستون چهره کهنه کار در این زمینه اهدا شد.

امسال ۴۷۶ نامزد که ۴۳ نفر از آنها زن بودند، در تولید این فیلم‌ها که نامزد شده بودند، نقش داشتند.

در اسکار امسال در بخش جلوه‌های ویژه تصویری «دیپ‌واتر هورایزن»، «دکتر استرنج»، «کتاب جنگل»، «کوبو و دو رشته سیم» و «سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای» نامزد دریافت جایزه هستند. از این میان تنها «سرکش» مراسم اهدای جوایز انجمن جلوه‌های ویژه را دست خالی ترک کرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »