نقاشی های الهام گرفته

هنردستان :نمایشگاه نقاشی‌های مهدی مهرآرا با عنوان «باران بود» از ۳۰ تیرماه تا ۸ مردادماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

مهدی مهرآرا درباره این نمایشگاه گفت نمایشگاه نقاشی‌های مهدی مهرآرا با عنوان «باران بود» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۷ در گالری بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

 

 

نمایشگاه نقاشی‌های مهدی مهرآرا با عنوان «باران بود» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۷ در گالری بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. مهدی مهرآرا درباره این نمایشگاه گفت: نقاشی‌های این نمایشگاه در فاصله سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳ با تکنیک اکرلیک روی بوم کشیده ام و داستان این مجموعه این گونه شکل گرفت که من همواره دوربین همراهم بود و در روزهای بارانی از فضای شهری عکاسی می کردم و قصد داشتم که این عکس ها را که تعدادشان هم زیاد است در قالب نمایشگاهی به نمایش بگذارم اما در میانه راه تصمیم گرفتم عکس هایی را که با ایده ام نزدیک است نقاشی کنم و آن ها را به نمایش بگذارم.

او ادامه داد: از عکس هایی که گرفته بودم ۲۷ نقاشی کشیده ام که تعدادی از این نقاشی ها پیشتر در قالب نمایشگاه های گروهی و هنگام کار به فروش رفت و در گالری بهار، تنها ۱۵ نقاشی را به نمایش می گذارم. در این مجموعه تلاش کرده ام که باران را در نقاشی هایم نشان بدهم از این رو از رنگ های رقیق شده استفاده کرده ام تا حالت شره و دفرمه شدن را به خوبی در این مجموعه ببینیم. نقاشی این مجموعه همه امپرسیونیستی هستند و به نوعی آشفتگی فضای شهری را نشان می دهند.

مهدی مهرآرا متولد ۱۳۶۰ و کارشناس نقاشی است. نمایشگاه «باران بود» پنجمین نمایشگاه انفرادی این هنرمند به شمار می رود.

منبع :خبرگذاری مهر

امتیاز دهید