معرفی دو اثر مرکز موسیقی حوزه هنری/ آواز رود و آی بنیظ را بشنوید

هنردستان: آلبوم‌های «آواز رود» و «آی بنیظ» با هنرمندی کامبیز گنجه‌ای، قاسم رحیم‌زاده و وحید اسداللهی به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.

به گزارش هنردستان، آلبوم «آی بنیظ» همنوازی تار، تنبک و نقاره است که شامل قطعات فولکلور آذری است و از منابع موثق قدیمی الهام گرفته شده است. این مجموعه تلفیقی با محوریت تار ایرانی و همراهی تنبک و نقاره با فواصل آذری بصورت هم نوازی ضبط شده است.

 

این مجموعه شامل ۹ قطعه است که سه قطعه آن بخش آوازی و باقی قطعات فولکلور آذری است که وحید اسداللهی به نوازنده نقاره، قاسم رحیم‌زاده به عنوان نوازنده تار و کامبیز گنجه‌ای به عنوان نوازنده تمبک حضور دارند.

آلبوم «آواز رود» نیز اثری دیگری به صورت دونوازی تار و تمبک است که قطعات ضربی آن پیش‌ساخته و بخش آوازی آن به شکل بداهه ضبط شده است.

 

 

«آواز رود» با نوازندگی تمبک کامبیز گنجه‌ای و نوازندگی تار قاسم رحیم‌زاده، شامل ۹ قطعه موسیقی از جمله درآمد، ابوعطا و سیخی، ضربی سیخی، حجاز، ضربی حجاز، بغدادی، غم انگیز، گیلکی، گبری، رنگ دشتی استاد بیگجه‌خانی، درآمد افشاری، جامه‌دران، ضربی افشاری، عراق، قرایی، رهاوی و فرود است.

این دو آلبوم شنیداری به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر و هم‌اکنون در فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور عرضه شده است. علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم‌های موسیقی «آواز رود» و «آی بنیظ» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید