رحمانیان «به نام تمام مادران» را اجرا می‌کند

هنردستان: نمایش «به نام تمام مادران» به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان به زودی در تماشاخانه پایتخت (کنش معاصر) اجرا می‌شود.

به گزارش هنردستان، این نمایش که این روزها برای اجرا آماده می‌شود از سوم اسفندماه روی صحنه می‌رود و سیما تیرانداز، آشا محرابی، بهناز جعفری، بهنوش طباطبایی، هانا کامکار، سانیا سالاری، نوشین اتحاد، مبینا طبایی و سینا رازانی به همکاری مهتاب نصیرپور و الهام دهقانی در این اثر بازی می‌کنند.

 

به گفته رحمانیان عنوان این نمایش از یک شعر محمدعلی سپانلو به عاریت گرفته شده است؛ شعری حزن‌انگیز درباره کودکانی که در زمستان سال ۶۶ در محله گیشا در تهران براثر موشک‌باران به شهادت رسیدند.

رحمانیان در خلاصه طرح نمایشنامه «به نام تمام مادران» نوشته است: «شب چهاردهم جمادی‌الثانی است. قرار است فیلمی با محوریت شخصیت بانون فاطمه زهرا (س) در شب ولادت ایشان یعنی پنج روز بعد کلید بخورد. گروه در خانه قدیمی نزدیک شهرک سینمایی آخرین تست‌های خود را برای انتخاب بازیگر و کارهای مربوط به فیلمبرداری و صدابرداری انجام می‌دهند. این در حالی است که زندگی هشت زن بیش از دیگران در کانون توجه نمایش قرار می‌گیرد…»

نویسنده و کارگردانی این نمایش تأکید دارد؛ در طول این نمایش بارها به زندگی فاطمه زهرا (س) مراجعه می‌شود تا دریابیم چگونه است رنج‌های آن بانوی بزرگوار پس از ۱۴ قرن همچنان در زندگی زنان سرزمین ما تکرار و تکثیر می‌شود و چرا در طی طریق به سوی سالک هفت شهر عشق همچنان اندرخم یک کوچه مانده‌ایم.       

از دیگر عوامل اجرایی این نمایش به محسن شاه‌ابراهیمی (طراح)، علیرضا افکاری (موسیقی)، عبدالجبار کاکایی و افشین مقدم (ترانه‌سرا)، هانا کامکار (همخوان) و پدیده جمال‌ها، علیرضا فولادشکن، مهران نصیرپور و محمود زهره‌وند (گروه کارگردانی) می‌توان اشاره کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »