جک نیکلسن در بازسازی “تونی اردمان” بازی می‌کند

هنردستان: بازیگر برنده سه جایزه اسکار بعد از هفت سال برای اولین بار مقابل دوربین می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، جک نیکلسن در بازسازی انگلیسی‌زبان فیلم آلمانی “تونی اردمان” (Toni Erdmann) مقابل کریستن ویگ ظاهر می‌شود.

 

به گزارش ورایتی، شرکت پارامونت پیکچرز حقوق بازسازی کمدی درام “تونی اردمان” را که یکی از نامزدهای جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان است، کسب کرده است.

 

آدام مکی که سال گذشته فیلم “کسری بزرگ” را برای پارامونت کارگردانی کرد، این پروژه را با همکاری ویگ، ویل فرل و جسیکا البام از شرکت گلوریا سانچز پروداکشنز تهیه می‌کند. مارن آده نویسنده و کارگردان فیلم اصلی به عنوان مدیر تولید با پروژه همکاری خواهد کرد.

پارامونت همچنان به دنبال یک کارگردان و نویسنده است.

 

نسخه اصلی “تونی اردمان” با بازی با بازی پیتر سیمونیشک و ساندرا هولر درباره پدری است که می‌‌کوشد با رگباری از شوخی‌ها با دخترش که موقعیت کاری بیش از هر چیز دیگر برایش اهمیت دارد، از نو ارتباط برقرار کند. این فیلم ماه گذشته در جوایز گلدن گلوب در بخش فیلم خارجی‌زبان نامزد بود.

 

سومین فیلم بلند داستانی آده، اولین بار در دنیا ماه مه پیش در بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. همان زمان شرکت سونی پیکچرز کلسیکس، حق پخش فیلم در آمریکای شمالی را به خود اختصاص داد. فیلم اکنون به طور محدود در این بازار در حال اکران است.

 

گفته می‌شود نیکلسن که امسال 80 ساله خواهد شد، یکی از طرفداران پروپاقرص فیلم اصلی است. او ایده بازسازی “تونی اردمان” را با براد گری از پارامونت در میان گذشت و گری بلافاصله برای کسب حقوق بازسازی فیلم وارد عمل شد.

 

“تونی اردمان” اولین فیلم نیکلسن بعد از بازی در کمدی درام “از کجا می‌دانی” به کارگردانی جیمز آل. بروکس در 2010 است. نیکلسن در 2007 نیز در فیلم “فهرست آرزوها” مقابل مورگان فریمن ظاهر شد.

 

او در سال‌های اخیر بازی در چند فیلم از جمله نقش برنچ ریکی در فیلم “42” و نقش پدر رابرت داونی جونیر در فیلم “قاضی” را رد کرد.

 

نیکلسن با 12 نامزدی اسکار در میان بازیگران مرد رکورددار است. او سه بار برنده اسکار شده که از این جهت در میان بازیگران مرد با والتر برنان و دانیل دی-لوییس برابر است.

 

نیکلسن برای “پرواز بر فراز آشیانه فاخته” (1975)، “دوران مهرورزی” (1983 – بهترین بازیگر مرد مکمل) و “بهترین شکل ممکن” (1997) برنده اسکار شد.

 

او برای فیلم‌های “ایزی رایدر” (1969 – بهترین بازیگر مرد مکمل)، “پنج قطعه آسان” (1970)، “آخرین مأموریت” (1973)، “محله چینی‌ها” (1974)، “سرخ‌ها” (1981 – بهترین بازیگر مرد مکمل)، “شرف پریزی” (1985)، “آیرون‌وید” (1987)، “چند مرد خوب” (1992 – بهترین بازیگر مرد مکمل) و “درباره اشمیت” (2002) هم نامزد بوده است.

 

کریستن ویگ به تازگی در ریبوت “شکارچیان روح” بازی کرد و در فیلم “Downsizing” مقابل مت دیمن نقش‌آفرینی کرده است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »