نیکی کریمی هم به صف منتقدان پیوست؛ هیچیک از همکارانم به چشم نیامدند

هنردستان: نیکی کریمی (بازیگر سینما و تهیه‌کننده فیلم آذر) نیز به نحوه داوری‌های جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد.

 

به گزارش هنردستان، متن نامه نیکی کریمی به شرح زیر است:

“سینما” علیرغم ظاهر بیرونی جذابش، در همه سطوح چه بازیگری چه عوامل صحنه بودن و کارگردانی و تهیه‌کنندگی و سینماداری و بازاریابی و… صنعتی سخت و شغلی  پراسترس است؛ هرچند در دید مردم عزیزمان، دلنشین است ولی در زندگی واقعی بسیار سخت است. ما باید آمادگی بدنی خویش را حفظ کنیم زیرا بی‌خوابی‌های مدام حین کار داریم، کتاب بخوانیم که موقع فیلمنامه خواندن و نوشتن حرف حسابی بزنیم، فیلم‌های روز دنیا را به هر قیمتی تماشا بکنیم که از جریان جهانی بازنمانیم، در شبکه‌های اجتماعی حواس جمع باشیم مورد هجمه قرار نگیریم، در مطبوعات و رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی حضوری فعال داشته باشیم که از کارمان دفاع کنیم و به نقدها گوش فرادهیم….

 

وقتی زن باشی این استرس عحیب‌تر هم می‌شود زیرا می‌خواهی یک جایی صدای زن ایرانی هم باشی که کمتر دیده شده.

 

همه اینها را نوشتم که بگویم این کار اعصاب آهنین می‌خواهد و اینجاست که یک جشنواره ملی سینمایی به نوعی یک خسته نباشید ملی به کار همکاران من است نه اینکه خودش مبدل به استرسی جدید بشود.

 

جشنواره فیلم فجر امسال برای من لحظات خوب و لحظات تلخی به بار داشته است، با اشتیاق مهدویان عزیز و گروه خوبش را تماشا کردم، از بیست و یک روز بعد خردمندان و ساره شیرین لذت بردم، با موسیقی کارن همایون فر در فیلم خفه‌گی جان گرفتم، گریم محسن دارسنج عزیز را تحسین کردم، با دیدن بازی آقای حامد بهداد و خانم باران کوثری در سد معبر چشمانم برق زد و فیلمی تاثیرگذار مثل کمدی انسانی را دیدم و خستگیم دررفت ولی عملا هیچیک از همکارانم چه آنهایی که ذکر کردم چه آنها که از بقیه جماعت سینما این روزها می‌شنویم شایسته تقدیر یا حداقل کاندیدای بودند، به چشم نیامدند.

 

به عنوان یک زن سینماگر ایرانی که 26 سال از زندگیم را در این هنر صرف کرده‌ام و اندک بضاعتی هم در جشنواره‌های معتبر جهانی داشته‌ام و داوری‌هایی در این سالها در کشورم و دنیا داشته‌ام، ضمن احترام به دست‌اندرکاران جشنواره و البته سلیقه‌هایشان، می‌خواهم گله‌ای از جنس همکاری کنم که اگر به  لطف خدا و همت دسته‌جمعی همه جماعت سینمای کشور، مردم اقبالی به هنر ما کرده‌اند، شما موجب دلگرمی ما بشوید و مبادا که با انتخاب‌های نافهمیدنی در جشنواره موجب دلسردی نسل قدیم و بخصوص جدید سینما شوید.

 

نمی‌خواهم فعلا از  “آذر” و بی‌مهری‌هایی که به من و همکاران زحمت‌کشم در این جشنواره شد؛ حرف بزنم. قلبا به سینماگرانی که درست دیده نشدند و همکارانم، احترامی عمیق می‌گذارم که سختی این روزها، ایشان را دلسرد نکرده است و مطمئنم مردم نیز حرف ما را تصدیق خواهند کرد.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید