رنگ‌هایی که از جنگ بد می‌گویند

هنردستان: اولین نمایشگاه انفرادی رها شرفی‌عالی روز جمعه هشتم بهمن‌ماه در گالری “دید” با حضور جمعی از اهالی هنر افتتاح شد.

 

به گزارش هنردستان: رها شرفی‌عالی درباره نمایشگاه “آرایه‌های رنگی” اظهار کرد: در این نمایشگاه ۲۲ اثر در سبک آبستره و اکسپرسیو ارائه شده که در همه آن‌ها از مواد آکرلیک استفاده شده است. در دورانی این آثار شکل گرفته که تمرکزم روی نقاشی‌های آبستره بود و همزمان با نقاشی نیز کیوریتوری نمایشگاه‌هایی در سبک آبستره را باتوجه به دغدغه‌هایی که داشتم در آزمون و خطاهایی که انجام می‌دادم، امتحان می‌کردم تا بوسیله نقاشی آبستره موضوع جنگ را تصویر کنم.

 

او با بیان اینکه دغدغه‌ شخصی‌ام بیان مسائل ضد جنگ بوده‌ است، گفت: همیشه تمایل داشتم در سبک آبستره آثار ضد جنگی را نیز ارائه دهم و از همین‌رو در ابتدا زیر نظر آقای مسلمیان نقاشی آبستره را شروع کردم و بعد از مدتی آهسته آهسته احساس کردم می‌توانم احساساتم را فارغ از زمان و مکان و بدون اینکه موضوعی دست و پایم را ببندد و در ذهنم ایده خاصی باشد روی بوم به صورت آرایه‌ها رنگی پیاده کنم.

 

این هنرمند نقاش افزود: توانستم دغدغه‌هایی که از رنج، ناراحتی و جنگ بود را به تصویر بکشم همیشه آثارم در مخالفت با جنگ بوده و دوست داشتم درد را به تصویر بکشم و دوست دارم مخاطبم درد را بفهمد از همین‌رو گاهی درد را به شیرینی متمایل می‌کنم تا مخاطب آن را درک کرده و نهایتا بتواند از آن گذر کند.

 

شرفی‌عالی ادامه داد: سعی کردم در آثارم به مخاطب زندگی توام با درد و مشکلات ناشی از جنگ و گذری که باید از این مشکلات داشت را نشان دهم.

 

او با بیان اینکه آثارش به دو دسته تقسیم می‌شود، گفت: دسته‌ای از آثارم گرم هستند و دسته‌ای دیگر سرد. آثار گرم نماد خون، درگیری و آثار جنگ هستند و آثاری که سرد هستند را در قاب تصویری از بازماندگان و آثار جنگ یاد می‌کند و گذری با غم، ناراحتی و سرگیجه از روی مسائل و مشکلات جنگ است.

 

این هنرمند نقاش خاطرنشان کرد: در چیدمان این نمایشگاه در بخشی از آن آثار تند و اکشن با فیگورهای آبستره می‌بینید که در حقیقت انسان‌هایی که درگیر این موضوعات هستند مانند یک خواب پریشان آن را می‌بینند که اخطار می‌دهند و در بخش دیگری از نمایشگاه رنگ‌های سرد خودنمایی بیشتری دارند و به داخل می‌رویم که با افسردگی همراه است و به یک خلاء می‌رسیم و برخی از آثار نیز خاطره‌ای هستند که از آن اخطار عبور کرده و به سکوت می‌رسد.

 

شرفی‌عالی با تاکید براینکه یکی از آثارش را به شهدا تقدیم کرده است، گفت: همیشه دوست داشتم چه شهیدان کشورم و چه افرادی که بی‌گناه در کشورهای دیگر کشته می‌شوند را در یکی از این قاب‌ها به تصویر بکشم و امروز نام این افراد را در قابی از خاطره و در قالب یک کار آبستره تصویر کردم.

 

نمایشگاه “آرایه های رنگی” تا ١٩ بهمن به نشانی بزرگراه زین‌الدین شرق، خروجی احسان، تا انتهای خیابان گرمابدری، سمت چپ ،١٩ غربی، پلاک ١٨برپاست.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید