در حاشیه نشست فیلم “بن بست وثوق” مطرح شد؛ چند نسل سینمایی در یک فیلم

هنردستان: نشست پرسش و پاسخ فیلم «بن‌بست وثوق» به کارگردانی حمید کاویانی در برج میلاد برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، در ابتدای این نشست کیومرث پوراحمد با بیان اینکه در این فیلم به عنوان مشاور کارگردان حضور دارد؛ توضیح داد: هر سال یکی دو نفر از کسانی که می‌خواهند فیلم اول را بسازند، از من می‌خواهند که در کنارشان حضور داشته باشم. این بار اما قبول کردم چراکه کارگردانش فرهیختگی و شاعرانگی داشت و اهل دل بود و از همه مهم‌تر اینکه کارگردان خوبی است.

 

او با بیان اینکه در «بن‌بست وثوق» کار زیادی نکردم و بیشتر به تیم دلگرمی دادم، گفت: فقط متأسفم که امین تارخ اینجا نیست و امیدوارم عذرش برای حضور نداشتن، موجه باشد.

 

سپس مهرداد فرید به تهیه‌کنندگی این فیلم اشاره کرد و گفت: این اولین بار است که تهیه‌کنندگی فرد دیگری را انجام می‌دهم و امیدوارم آغاز خوبی برای خود من باشد. ابتدا قرار بود امین تارخ تهیه‌کننده باشد اما بعدا ترجیح داد که تمرکزش را روی بازیگری در این فیلم بگذارد.

 

در ادامه محمود جعفری با ابراز خوشحالی از کار در این فیلم گفت: خوشحالم در فیلمی کار کرده‌ام که چند نسل در کنار همدیگر بوده‌اند و در کنار همه آنها نکته‌های زیادی را آموختم. «بن‌بست وثوق» فیلمنامه خاصی داشت و سردی خاصی بر فضای داستان آن حاکم بود.

 

سیروس میمنت در ادامه این نشست با بیان اینکه به علت رفاقتی که با آقایی کاویانی داشتم، بازی در این فیلم را پذیرفتم, گفت: متاسفم که امسال جشنواره پرباری نبود و در جشنواره فیلم‌های خوب ندیدیم. امیدوارم سال آینده دیگر اینگونه نباشد.

 

در ادامه بامداد بیات آهنگسازی این فیلم را یکی از سخت‌ترین فیلم‌هایی که تا به حال در آن همکاری کرده؛ دانست و تصریح کرد: سختی کار در این بود که هر ثانیه از موسیقی فیلم باید قدم به قدم با داستان فیلم جلو می‌رفت و درعین‌حال هم نمی‌خواستیم موسیقی آن ملودیک باشد و از طرفی باید مخاطبان را هم همراه خود می‌کرد.

 

سپس کاویانی درباره اینکه چرا زمان فیلم‌تان تا این حد طولانی است، گفت: می‌خواستیم داستان فیلم را کمی در سکوت پیش ببریم. از ابتدا هم قرار بود نسخه جشنواره کمتر کوتاه شود با این پیش فرض که حوصله مخاطب جشنواره بیشتر از مخاطبان عام است. اما قطعا زمان آن در اکران کوتاه‎‌تر خواهد شد.

 

او با بیان اینکه این فیلم آخرین فیلمی بود که به جشنواره امسال با فراز و نشیب اضافه شد، گفت:  زمان کمی برای تحویل آن داشتیم. در نتیجه ریسک کمتری در آن انجام دادیم و با همان ایده اولیه کارگردان، قصه را روایت کردیم.

 

 در این نشست حمید کاویانی کارگردان، کیومرث پوراحمد مشاور کارگردان، مهرداد فرید تهیه‌کننده، پیمان جعفری مجری طرح و مدیر تولید، محمدرضا جهان‌پناه مدیر فیلمبرداری، مهران ملکوتی صدابردار و صداگذار، بامداد بیات موسیقی‌متن، سیروس میمنت و محمود جعفری بازیگران حضور داشتند.

 

منبع” ایلنا

امتیاز دهید