اولین سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر پر کشیدند

هنردستان: برندگان دو بخش فیلم کوتاه و مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

 

به گزارش هنردستان، در مراسم پایانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر جایزه ویژه فیلم کوتاه که سیمرغ نمادینی برای یکی از فیلم‌های کوتاه بود، با حضور حجت‌الله ایوبی و امیرتوده روستا اهدا شد. این جایزه از میان شش فیلم که توسط صنف داوری شده‌اند، به کاوه مظاهری برای فیلم “روتوش” اهدا شد.

 

مظاهری با حضور روی صحنه ابراز امیدواری کرد که از سال آینده سیمرغ فیلم کوتاه به صورت رسمی وارد جشنواره فیلم فجر شود و ابراز خوشحالی کرد که بعد از هفت سال این سیمرغ را به فیلم کوتاه برگرداندند. او سیمرغ خودش را به ۶ فیلمی که در ۶ سال گذشته باید درجشنواره دیده می‌شدند و این اتفاق نیفتاده بود، تقدیم کرد.

در ادامه با حضور داوران بخش مستند (سینمای حقیقت) سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی و هنری در بخش آثار مستند به سید وحید حسینی برای فیلم مستند بزم رزم اهدا شد.

 

سیدوحید حسینی که سیمرغ بهترین فیلم را برای “بزم رزم” گرفت با حضور روی صحنه از اهالی هنر ابراز نارضایتی کرد که هنرمندان در سالن‌ها حضور پیدا نکردند و فیلم‌ها را ندیدند و گفت: این جایزه را همه عشق و ارادت خودم به مادر و پدرم تقدیم می‌کنم. فیلم من درباره موسیقی بوده و وبازهم برای استاد شجریان آرزوی سلامتی می‌کنم.

 

 سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستند به یاسر خیر برای مستند “آهستگی” تعلق گرفت. خیر با حضور بر روی صحنه گفت: همیشه این مراسم را از تلویزیون را می‌دیدم و امشب حال خوبی دارم که اینجا هستم و خوشحالم که جایزه را گرفتم. امسال فیلم‌های خوبی را در جشنواره دیدیم که همه آن‌ها می‌توانستند مخاطب را جذب کنند. از عوامل فیلم تشکر می‌کنم که سه سال من را همراهی کردند و باید از شخصیت‌های فیلمم که اجازه دادند من وارد زندگی‌شان بشوم هم تشکر کنم.

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند به حسام اسلامی برای فیلم “متهمین دایره بیستم” اهدا شد. اسلامی با حضور روی صحنه، ضمن تشکر از داورها، از جمعیت حمایت از کودکان کار و خیابان نیز تشکر کرد و گفت:‌ اگر این جمعیت در کنار من نبود، قطعا این فیلم ساخته نمی‌شد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید