سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن به مریلا زارعی و لیلا حاتمی رسید

سیمرغ بلورین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بخش بهترین بازیگر زن امسال بر دوش دو بازیگر نشست.

 

در بخش بهترین بازیگر زن نقش اول نامه‌ای قرائت شد که هیئت داوران بازی همه زنان بازیگر را تحسین کردند و از همین رو دو سیمرغ بلورین برای زنان در نظر گرفتند.

 

مریلا زارعی و لیلا حاتمی در این بخش هر دو موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شدند.

 

مریلا زارعی برای فیلم ” زیر سقف دودی” ساخته پوران درخشنده موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شد.

 

 مریلا زارعی و لیلا حاتمی دو بازیگر زن سینمای ایران روی صحنه آمدند و هر دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کردند. اتفاقی که پیش از این نیز سابقه نداشت.

 

مریلا زارعی پیش از این برای بازی در فیلم”سربازهای جمعه” و “شیار 143” سیمرغ بلورین جشنواره را از آن خود کرده بود. حاتمی نیز برای بازی در “بی پولی و” نارنجی پوش” موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شده بود.

 

حاتمی از همه تشکر کرد و زارعی اظهار کرد: اعتراف می‌کنم یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین جشنواره‌ها را تجربه کردم و خوشحالم که در کنار همکاران خودم هستم. 

 

به کسانی‌که سیمرغ گرفتند تبریک می‌گویم و خیلی خوشحال هستم. از خانم درخشنده تشکر می‌کنم و خوشحالم سومین سیمرغ خودم را از هیئت داورانی که بزرگ ما هستند دریافت کردم، آن‌هم در جشنواره‌ای که پوستر آن مزین به بزرگ‌مرد سینمای ایران علی حاتمی است و خوشحالم اینجا در کنار یادگار علی حاتمی ایستاده‌ام.

 

زارعی  در این فیلم که به موضوع طلاق عاطفی می‌پردازد، نقش زنی را بازی می‌کند که با همسرش سال‌هاست دچار اختلاف شده است و حالا تمام آرزوها و آمال خود را در زندگی تنها پسرش جستجو می‌کند.

 

لیلا حاتمی نیز  برای حضور در فیلم ” رگ خواب” ساخته حمید نعمت الله موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شد. 

 

حاتمی در این فیلم نقش زنی را بازی می‌کند که پس از جدایی از همسرش براثر اتفاقاتی که پیش رویش قرار می‌گیرد دچار اضمحلال می‌شود و تقریبا همه زندگی‌اش را از دست می‌دهد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید