بودجه فعالیت‌های فرهنگی در اولویت مجلس است

هنردستان: محمدرضا عارف گفت: فعالیت فرهنگی نیازمند بودجه و حمایت است و به شکل طبیعی در اولویت قرار می‌گیرد؛ این موضوع هم وظیفه دولت است که حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشد و هم مجلس شورای اسلامی.

 

به گزارش هنردستان، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان و نماینده مردم تهراندر مجلس شورای اسلامی به همراه علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، و تنی چند از اعضای فراکسیون امید و هنرمندان با حضور در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به تماشای نمایش “فصل بهارنارنج” با نقش‌آفرینی هنرمندان نابینایان نشستند.

در حاشیه این مراسم محمدرضا عارف  گفت: انقلاب ما، انقلاب فرهنگی است؛ امروز نیز فرهنگ و توسعه فرهنگی یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود.

 

او ادامه داد: جامعه جوان ما نیاز به شادمانی دارد و از طریق فرهنگ می‌توان پیام انقلاب را منتشر کرد و تاثیرگذارتر بود.

 

عارف با تاکید بر افزایش بودجه فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد: فعالیت فرهنگی نیازمند بودجه است و به شکل طبیعی در اولویت قرار می‌گیرد؛ این هم وظیفه دولت است که حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشد و هم مجلس شورای اسلامی.

 

او خاطرنشان کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در خدمت بخش فرهنگی خواهیم بود و با هماهنگی با دولت شاخص‌های توسعه فرهنگی را به خصوص در حوزه بودجه رشد دهیم و به وضعیت مطلوبی برسانیم.

 

عارف در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نزدیک شدن به پایان دولت و فعالیت‌های مدنظر اظهار کرد: بودجه مجلس براساس برنامه‌های پنج ساله است و مبنای برنامه‌های پنج ساله سیاست‌های کلی نظام است. ما توجه به فرهنگ داریم؛ انتظار ما آنست که همه دولت‌ها چنین نگاهی را دنبال کنند.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید