لزوم توجه به سطح تقاضای طیف‌های مختلف مردم در حوزه مد و لباس

هنردستان: برگزیده پنجمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش طراحی پارچه، کاربردی بودن و نگاه مثبت آحاد جامعه به آثار منتخب را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های خروجی جشنواره می‌داند.

 

به گزارش هنردستان، نگین فرامرزی، برگزیده پنجمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش طراحی پارچه، درباره حضور در جشنواره پیش رو و روند برپایی این رویداد به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: خوشبختانه تاکنون در قیاس با دوره‌های گذشته روند بهتری را شاهد بوده‌ایم و از زمان انتشار فراخوان تا به حال، بنده و تا جایی که اطلاع دارم سایر طراحان در زمان ممکن و با شرایطی مطلوب اقدام به آثار خود کرده‌اند.

 

فرامرزی در ادامه با اشاره به آثاری که برای جشنواره پیش رو ارسال کرده است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان طراحی پارچه هم برای بخش پارچه لباس، پارچه مبلی و پارچه پرده‌ای در نظر داشتم کاربردی بودن طرح‌هایم بود.

 

این طراح پارچه ابراز امیدواری کرد: امیدوارم در جشنواره پیش رو بیش از گذشته شاهد حمایت از آثار برگزیده جشنواره باشیم و کارگروه ساماندهی مد و لباس همچون همیشه با حمایت مادی و معنوی، پشتوانه‌ بودن خود را در قبال دیگر بار به جامعه طراحان به اثبات رساند.

 

برگزیده پنجمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش طراحی پارچه، کاربردی بودن و نگاه مثبت آحاد جامعه به آثار منتخب را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های خروجی جشنواره دانست و گفت: اگر انتظار داریم که جشنواره فجر یک رویداد بسترساز برای تجلی استعدادهای داخلی و تحقق حمایت از محصولات ایرانی در حوزه پوشاک باشد لازم است نگاه ویژه‌ حمایتی به طرح‌های کاربردی چه در امر انتخاب آثار و چه در حوزه ورود به چرخه تولید داشته باشد.

 

فرامرزی بر لزوم تعامل مطلوب طراحان پارچه و لباس با مردم اجتماع خود تأکید کرد و افزود: حوزه طراحی مد ارتباط تنگاتنگی با مقولاتی همچون روانشناسی و جامعه‌شناسی دارد و یک طراح لباس برای دست یافتن به توفیقات بیشتر لازم است علاوه بر توجه ویژه به جنبه‌های هنری، نیاز و سطح تقاضای طیف‌های مختلف مردم را نیز در نظر گیرد.

 

او بیان کرد: خوشبختانه دانشگاه‌هایی که به شکل تخصصی در این زمینه‌ها فعالیت دارند نیز کمک بسیار بزرگی در حوزه آکادمیک، تئوری و عملی به هنرجویان ارائه می‌دهند و جا دارد در این فرصت از اساتید محترم دانشگاه الزهرا به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد کمال تشکر و سپاس را بجا آورم.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »