نشست تخصصی «کوروش کبیر، افسانه یا واقعیت» در دانشگاه اصفهان

هنردستان: دانشگاه اصفهان نشست تخصصی با عنوان «کوروش کبیر، افسانه یا واقعیت» را با حضور متخصصان برجسته پژوهش‌های ایران باستان برگزار می‌کند.

به گزارش  هنردستان، دانشگاه اصفهان با همکاری دانشگاه نانکای چین نشست تخصصی علمی با عنوان «کوروش کبیر، افسانه یا واقعیت» (تحلیلی بر نقد و نظرهای معاصر در باب واقعیت‌های تاریخی کوروش  و امپراتوری هخامنشی) را برگزار می‌کند.

 

در این کارگاه؛ سیداصغر محمود آبادی (استاد گروه تاریخ و ایرانشناسی دانشگاه اصفهان)، حمیدرضا پاشازانوس، پسادکترای ایران باستان از دانشگاه نانکای چین و اسماعیل سنگاری (دکترای ایران باستان از دانشگاه لیون فرانسه و عضو هیئت علمی گروه تاریخ و ایرانشناسی دانشگاه اصفهان) به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

 

این برنامه روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه در ساعت ۱۴ تا ۱۷ بعد از ظهر و در تالار مرحوم دکتر ربانی در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

 

همچنین در همین روز در ساعت ۱۰ تا ۱۲ سخنرانی دیگری نیز با عنوان «زمینه‌ها و شیوه‌های تماس و برهمکنش تمدن‌های ایران و چین در دوره اشکانیان» در تالار مرحوم ربانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

 

سخنران این کارگاه علمی- بین‌المللی؛ حمیدرضا پاشازانوس است که پسادکترای تاریخ ایران باستان را از دانشگاه نانکای چین دارد.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید