«رویاهای دم صبح» به کرواسی دعوت شد

هنردستان: «رویاهای دم صبح» اثر مستند مهرداد اسکویی به عنوان تنها فیلم مستند ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زاگرب داکس» کرواسی شرکت می‌کند.

به گزارش هنردستان، جشنواره بین‌المللی فیلم‌ مستند «زاگرب داکس» که از تاریخ ٢٦ فوریه تا ۵ مارس ٢٠١٧ (۸ تا ۱۵ اسفند) در کشور کرواسی آغاز به کار می‌کند، میزبان مستند «رویاهای دم صبح» خواهد بود.

 

مهرداد اسکویی، کارگردان مستند «رویاهای دم صبح» که پیش از این چندین مسترکلاس و ورک شاپ در کشورهای آمریکا، استرالیا و چک برگزار کرده نیز قرار است طبق دعوت رسمی جشنواره «زاگرب داکس» یک مسترکلاس در تاریخ ۲۸ فوریه در این رویداد سینمایی برگزار کند.

از دیگر فیلم‌های مهم جشنواره مستند زاگرب می‌توان به «زندگی انیمیشنی»، «فیلمبردار»، «روزهای صفر»، «تو هیچ ایده‌ای نداری که چقدر دوستت دارم» اشاره کرد. همچنین جشنواره امسال مرور آثار مستند «نیکلاس گیر هالتر»، فیلمساز شناخته شده‌ی آلمانی را نیز در  برنامه دارد.

در این جشنواره بیش از ١٢٠ مستند از دنیا به نمایش در می اید.

مهرداد اسکویی تاکنون برای این مستندش، علاوه بر دریافت جایزه «عفو بین‌الملل» از شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین، توانست جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا با عنوان «ترو ویژن اوارد» را به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١٦ جهان، جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام بخش» را از جشنواره فول فریم آمریکا، جایزه بزرگ جشنواره فیلم مردم نگاری «ژان روش» فرانسه، جایزه بهترین مستند بلند جشنواره «هات اسپرینگز» آمریکا، جایزه معتبر بهترین فیلم مستند جشنواره لندن و همچنین بهترین مستند دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک را کسب کند.

وی پیش‌تر در جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم مستند و در جشنواره سینما حقیقت، جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «رویاهای دم صبح» دریافت کرده بود.
انجمن بین المللی مستند (IDA) نیز سال گذشته با اعطای جایزه «پار لورنتز» از مهرداد اسکویی برای ساخت مستند «رویاهای دم صبح» تقدیر کرد.

مستند بلند «رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال برای حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »