فیلم «دم سرد» در راه جشنواره ریجفیلد آمریکا/ عوامل نمی‌روند

هنردستان: فیلم «دم سرد» ساخته عباس رزیجی در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی جشنواره جهانی فیلم «ریجفیلد» رقابت می‌کند.

به گزارش هنردستان، فیلم سینمایی «دم سرد» ساخته عباس رزیجی در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی جشنواره جهانی فیلم «ریجفیلد» با فیلم‌هایی از ۹۰ کشور جهان برای دریافت جایزه آپارات طلایی رقابت می کند.

 

جشنواره «ریجفیلد» در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ می ۲۰۱۷ در شهر ریجفیلد ایالت کنتیکت کشور آمریکا برگزار می شود و «دم سرد» نخستین فیلم بلند ایرانی است که در این جشنواره نمایش داده می شود.

بیتا بادران، مجید مظفری، پریچهر ریالی، حمیده براتی و عزت الله رمضانی فر بازیگران اصلی و کیمیا ملایی و یاسین رسولی بازیگران کودک این فیلم هستند و از عوامل اصلی می توان به

نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: عباس رزیجی، مدیر فیلمبرداری: علی تبریزی، تدوین: سهراب خسروی، صدابردار و صدا گذار: احمد صالحی، مجری طرح: حسن شمس، مدیر تولید: مجتبی نورمحمدی، مدیر برنامه ریزی : مژگان طباطبایی، منشی صحنه: فاطمه سیدی، طراح صحنه و لباس: عباس رزیجی، طراح گریم: فرزانه بیضایی اشاره کرد.

با اعلام رسمی فیلم‌های فستیوال «ریجفیلد» این سومین دعوت فستیوال‌های آمریکا از عباس رزیجی در سال ۲۰۱۷ به شمار می رود که به دلیل قانون موقت ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانی ها به خاک آمریکا وی امکان حضور در فستیوال های گرین بی و آتلانتا (جهت نمایش فیلم و برگزاری ورکشاپ) را  نداشت ولی اینک و با لغو قانون ترامپ توسط حکم قاضی فدرال و امکان حضور وی در خاک آمریکا این فیلمساز به احترام اصغر فرهادی و به علت حضور نیافتن وی در  مراسم اسکار ۲۰۱۷ با قدردانی از فستیوال «ریجفیلد» از حضور فیزیکی در این جشنواره آمریکایی خودداری کرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »