دفاع مقدس موضوع یک نمایشگاه مد و لباس

هنردستان: دومین نمایشگاه لباسِ دفاع مقدس، که هر ساله در سال روز عملیت والفجر ٨ برگزار مى‌شود، ٢٧ بهمن ماه سال جارى در فرهنگسراى نیاوران افتتاح خواهد شد.

به گزارش هنردستان، این نمایشگاه نخستین بار توسط موسسه هنرى یشم، بهمن ماه سال گذشته در فرهنگسراى نیاوران برگزار شد که با استقبال بى‌سابقه هنرمندان، مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر، جانبازان و اسراى جنگ تحمیلى مواجه شد.

 

مینا افروزى مدیر موسسه یشم در خصوص برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: این نمایشگاه بهانه‌اى شد که براى نخستین بار از المان‌ها و مفاهیم جنگ تحمیلى در صنعت طراحى لباس کشور بهره‌مند شویم. لباس دفاع مقدس نشان از پاسدارى و حفظ و جریان‌سازى از ارزش‌هاست، نشان از درخت سترگ صلح است که از چشمه عهد الست آبیارى مى‌شود. پیمان به یاد آوریم و عاشقانه پیمان نگه‌داریم. در واقع لباس دفاع مقدس مفهوم جنگ نیست. همه‌اش صلح است و وصال.

وی در ادامه پیرامون اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: نخستین هدف نشان دادن صلح‌طلبى و جنگ‌ستیزى مردم ایران زمین است. دومین هدف بررسی دلیل و انگیزه حضور رزمندگان در جبهه‌هاى جنگ و سومین دلیل نگرش نسل بعد از جنگ به مفاهیم دفاع مقدس. همچنین مجموعه این  نمایشگاه روایت است، روایت از زندگى جانبازان و شهیدان جنگ تحمیلى مانند وصیت نامه شهدا، نگاه مادر و فرزندان شهدا، داستان‌هاى جنگ و اسرا و حماسه‌هاى جنگ مانند شهید عباس دوران. باشد تا توانسته باشیم ذره‌اى از دِین خود را به آن بزرگ مردان بی ادا کنیم.

موسسه هنرى یشم، مجرى و طراح این نمایشگاه مى باشد که با حمایت بنیاد ملى مد و لباس و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران براى دومین سال این نمایشگاه را برپا خواهد کرد.

طراحان هنرمندى که در این دو دوره براى نمایشگاه لباس دفاع مقدس به همراه خانم افروزى، مدیر مسئول موسسه یشم، لباس طراحى کرده‌اند خانم‌ها روژان هوشیار، ساناز مسلمى، گلنوش صالحى، سپیده پارساپور و شیما شعبانى‌فر می‌باشند.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید